Vzpomínkové akce na oděský masakr

3. květen 2016 | 09.06 |

Dnes mě překvapil Facebook. Mile. Zařadil tam, sám od sebe, podle toho, jak je naprogramován, tuto dva roky starou vzpomínku na to, co jsem tehdy napsal:

Vaše vzpomínky na Facebooku

Radim, záleží nám na vás i na vašich vzpomínkách, které tu sdílíte. Říkali jsme si, že byste se třeba chtěli mrknout na tento příspěvek, který jste přidali před 2 lety.

Před 2 lety

Radim Valenčík

3. květen 2014 · Praha

To, že eurounijní reprezentace včetně naší nezaujala jasné stanovisko k oděské tragédii, povzbuzuje fašistické zločince k další aktivitě. Tím se stávají jejích přímými spoluviníky a spoluviníky dalších tragédií.

A o tom to vlastně je. Současné mechanismy globální moci

(viz: http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html)

fungují tak, že plně ovládly současný institucionální systém EU i chování euroreprezentace. Ta ztratila schopnost uchovat si elementární morální a racionální hodnoty. Jsou to prázdné, zapouzdřené, snadno vydíratelné a manipulovatelné osoby.

Co s tím? Trpělivě a neustále připomínat zločiny, na kterých se svým mlčením podílejí, které by bez jejich mlčení nebyly možné. Na Ukrajině, v Turecku, v dalších zemích.

V době, kdy si připomínáme druhé výročí oděského masakru, je důležité nadále trvat na důsledném vyšetření toho, kdo jej zorganizoval a provedl. A také kdo kryl a kryje jeho vyšetřování.

Pro připomenutí, pokud má někdo krátkou paměť, co se tehdy odehrálo:

https://www.youtube.com/watch?v=EwU42euPsF0&feature=youtu.be

https://www.facebook.com/events/1575643819413302/permalink/1575652936079057/

A především film Ulricha Heydena, německého novináře o událostech v Oděse 2014 "Lauffeuer", viz:

https://www.youtube.com/watch?v=OErKKcuBTlY

Vraždění nepohodlných osob na Ukrajině pokračuje dodnes. Novinářů, politiků, státních úředníků. A euroreprezentace mlčí.

V rámci svých skromných možností tak přináším krátkou informaci o dvou akcích, které se při příležitosti vzpomínky na oděský masakr konaly. Jedna na Hradčanském náměstí 1. května v 15.00 a druhá 2. května před Ukrajinským velvyslanectvím. Na obou vystoupil i Ulrich Heyden se zajímavým svědectvím z poslední doby.

 Na Hradčanské náměstí dorazil i Petr Uhl. Mluví Zdeněk Kratochvíl, organizátor akce.

Celkový pohled na shromáždění.

A ještě z druhé strany.

Shromáždění před Ukrajinským velvyslanectvím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář