Největší a neznámý vodopád u Prahy/1

1. květen 2016 | 07.00 |

Na tento článek jsem se zvlášť těšil. Záměrně ho uveřejňuji k svátku Prvního máje.

Podle mého názoru se jedná o NEJVĚTŠÍ VODOPÁD v blízkém okolí Prahy. Odhaduji skoro 20 m výška a slušný průtok. Snese srovnání s největšími vodopády ve Slovenském ráji, a přece o něm nikdo neví.

Je z místa vzdáleného od centra Prahy pouhých 32 km. Autem jste zde za 40 minut.

Není nikde vyznačen, nevede k němu žádná značka. Dostal jsem se k němu celkem náhodou, když jsem hledal cesta k jednomu vzácnému druhy kytičky, ke které se lze dostat jen obtížně.

Měl jsem obrovské štěstí. Z vodopádu bylo spuštěné lano. Právě nyní zde totiž jeskyňáři objevují velkou jeskyni. Snad bude i slavná.

Kaňon, ve kterém je vodopád, je přenádherný. Připadal jsem si zde jako hrdina Foglarovy knížky "Chata v jezerní kotlině", když učinil svůj objev.

Troufnu si říct, že nikdo neuhodne, kde dané místo je. (Odpověď uveřejním pozítří ve třetím pokračování.) Ale teď už foto z čarovného místa:

Foto 1: Tak tady je ten krasavec. Zdola. Vpravo vidíte horolezecké lano, po kterém se lze spusti. Trochu náročné, ale ještě jsem to zvládnul.

Foto 2: Komu se zdá malý, může se podívat shora.

Foto 3: A tady se chystá objev století.

Foto 4: Není to jediný vodopád v kaňonu. Jsou zde i další, i když menší. Takový malý český slovenský ráj. I když za ten velký vodopád by se nestyděli ani na Slovensku. Snese srování s vodopády v kaňovu Piecky, Suchá Belá, Veľký Sokol apod.

Pozítří odpověď, kde to je. Zatím můžete hádat. Pokud tam někdo byl, tak má můj obdiv.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář