Jídelní lístek v TIMu s překvapením

9. duben 2016 | 19.41 |

Odučil jsem a pak ještě odzkoušel pár studentů. Intelektuálně vyšťaven jsem šťastně vykročil k TIMu. To je náš univerzitní klub, kde vaří celkem dobře. Kupujeme si firemní stravenky, takže oběd vyjde levně. Vždy když sestupuji do nultého podlaží, kde zdroj potěšení je, si říkám: "Mám to ještě před sebou."

(A pokaždé si uvědomuji v kontextu vtipu s dědou, který šel do veřejného domu, aby u vchodu po konstatování vrátné – "Dědo, už to máte az sebou!" odpověděl – "A co jsem dlužen?", jak velkým myslitelem byl Diogenés; ten litoval, že si nemůže zahnat touhu po jídle hlazením břicha podobně, jako si snadno dokáže zahnat třením jiného místa na svém těle touhu po ženě.)

Zamyšlen jsem si stoupnul do řady a koukám na lístek. Čtu očíslovanou nabídku:

1. Lepek - pšenice, žito, ječmen, oves, špalda, kamut nebo jejich odrůdy

2. Korýši

3. Vejce

4. Ryby

5. Arašídy - podzemnice olejná

6. Sója - sójové boby

7. Mléko

8. Skořápkové plody - mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie

9. Celer

10. Hořčice

11. Sezam - sezamová semena

12. Oxid siřičitý a siřičitany - E220, E221, E222, E223, E224, E226, E227, E228

13. Vlčí bob - lupina

14. Měkkýši

Sbíhají se mně sliny. Kombinuji, co si dám. Na oxid siřičitý ani vlčí bob dnes nemám chuť. A tak pečlivě formuluji svoji objednávku: "Smažené měkkýše a korýše obalené v sezamu. K tomu i kousek ryby. Jako přílohu vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy a pistácie. A ještě salát z celeru s vejci. Vše zapiju mlékem."

Jako odpověď slyším decentní upozornění od personálu: "Pane docente, jídelní lístek je vedle. Čtete ze seznamu alergenů."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.2 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář