Před 24.00: Návštěva prezidenta ČLR? Co mě štve

29. březen 2016 | 21.49 |

Návštěva čínského prezidenta?! Štve mě to. Štvě mě, že před námi byl s ještě většími poctami přivítán Obamou a po té i anglickou královnou Alžbětou II. Štve mě, že jsme se dostali na řadu až po nich.

Na druhé straně se mně líbí, že ani Obama, ani anglická královna ani necekli v rozhovoru s ním o lidských právech. A Zeman si s ním na toto téma úplně v pohodě povídal. Není takovej sráč jako Obama nebo anglická královna. Dokonce se to dostalo do protokolu z jednání. Takže aspoň v tomto jsme první.

Česko má návštěvou čínského prezidenta (proreformního a nejvíce oblíbeného v Číně) větší zlepšení svého image, než slavnou výhrou v Naganu. Čím větší úspěch, tím víc blbečkové zuří. Tak si je dobře pamatujme.

Nepomohlo jim ani plné nasazení ČT, která zase předvedla, co je to "objektivní, vyvážené a úplné zpravodajství.

Ale to hlavní: Pokud si má v současném světě malá země uchovat svéprávnost (jako země i jako její občané), musí dělat politku "všcch azimutů" (jak rád a správně říkával Míla Ransdorf).

Jak se dívat na ty, co nás této šance na svéprávnost chtějí zbavit? Vždyť to, k čemu došlo, má mimořádný význam nejen z hlediska omezení závislosti na USA, ale i na RF.

Každopádně začalo něco nového.

Jen mě trochu (dost) mrzí, že zatím nepadla oficiální zmínka o pohledu zúčastněných stran na Vietnam (který se trochu tohoto sbližování obává).

P. S.: Po té, co jsem už dopsal. Na ČT 24 v dvouhodinovém pořadu o Číně (hodně cinknutém). Ale! cca v 21.30 profláknutej Rání obáváomancov - ale mluví realisticky, věcně, rozumně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.45 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář