Dnes 3B: Bartoš, Babiš, Bělobrádek/přituhuje!

26. březen 2016 | 19.50 |

Za prvé:

Pokud byl Bartoš zatčen za tato slova: "TO UŽ NENÍ JENOM NĚJAKÁ LIKNAVOST NEBO NESCHOPNOST VLÁDY, TO UŽ JE VĚDOMÉ BUDOVÁNÍ ROZVRATU ZEMĚ. TO JE VLASTIZRADA. TO JE VLASTIZRADA, KTERÁ MUSÍ BÝT POTRESTÁNA TRESTEM NEJVYŠŠÍM", tak je to pokus o vlastizradu ze strany těch, co ho zatkli. Je to pokus zasáhnout ústavní systém v tom nejcitlivějším místě.

"Policie na sobotní demonstraci proti islamizaci, politikům, médiím a neziskovým organizacím zadržela předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše. V projevu vyzval k potrestání politiků "trestem nejvyšším” za jejich přístup k imigrantům."

Viz: http://www.novinky.cz/domaci/398700-policie-na-demonstraci-zatkla-predsedu-narodni-demokracie-bartose.html

Za druhé:

A to v situaci, kdy bylo de facto potvrzeno, že naše země je seshora rozkrádána systematicky po desítkách až stovkách miliard!

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3278-kdo-vyhraje-babis-nebo-belobradek.html

Za třetí:

Nevím, zda si Bělobrádek vůbec uvědomil, co spustil. Teď se konečně začne mluvit o restitučních podvodech. V zákoně o restitucích totiž vůbec nešlo o to něco napravit. Zákon byl záměrně špatný, záměrně nastaven jako tunel. K tomu též z Babišova rozhovoru pro Právo:

"Zároveň považuji za nekorektní chování našeho koaličního partnera, KDU-ČSL, která svolání schůze podpořila a nechtěla změnit stanovisko. Na podobné podrazy od koaličního partnera se asi budu muset připravit. Není typické, aby koaliční partner hlasoval tak často s opozicí. Nechápu, proč s námi tedy spolupracují. Ať se lidovci zpátky spojí s Kalouskem, mají k sobě přeci tak blízko...pan Bělobrádek nemá moc práce na svém uměle vytvořeném úřadě, nudí se, chatuje s novináři přes Twitter, a to i na zasedání vlády."

Viz: www.novinky.cz/domaci/398699-babis-pokud-by-se-prokazal-podvod-odejdu-ale-vylucuji-to.html

A hlavně toto z Babišova biblického projevu:

"Proč se mimořádná schůze Sněmovny nesvolá kvůli vypořádání církevních restitucí? To je velké domů pana Kalouska. Kdy stát vrátí majetek v hodnotě 75 miliard korun? A za nevydaný majetek bude církvím vyplaceno 59 miliard korun v průběhu 30 let navyšovaných o inflaci. Částka se může vyšplhat na 96 miliard, přičemž 17 let bude náš stát také přispívat na výplaty duchovním. Takže celkově nás to může stát 171 miliard korun.

Nepopírám, že církevní restituce byly správným krokem. Ale ne v takové formě, která měla za cíl jediné - vytáhnout další peníze z kapes občanů do politických stran. A hlavní otázkou je, jak byl tento Kalouskův tunel zrealizován. Jeden pamětník říká, že Jankovský, tehdejší ministr pro místní rozvoj, za Nečasovo-Kalouskovy vlády dostal konkrétní částku, kolik má stát církvím vrátit a zaplatit. Jenom tak si můžeme vysvětlit, proč podle výpočtu Českého statistického úřadu stát v případě církevních restitucí ocenil majetek příliš draho, takže i cena za nevydaný majetek je nadhodnocena. Podle interní zprávy statistického úřadu v roce 2015, kterou zveřejnila média, měla být cena za metr čtvereční zemědělské půdy zhruba 14 korun. A proč stát zaplatil 44, když to mělo být 14? 44! A lesní pozemky měly být 10 korun a stát zaplatil 27!

Takže zjednodušeně řečeno to znamená, že kvůli schválení Nečasovou vládou a iniciátorem celého projektu církevních restitucí panem Kalouskem bude stát vyplácet peněžní náhradu o miliardy vyšší, než by musel, a to bude až do roku 2043."

Takže to začíná pěkně vařit!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Dnes 3B: Bartoš, Babiš, Bělobrádek/přituhuje! 27. 03. 2016 - 01:31