Co se děje v Turecku?

5. červen 2013 | 08.40 |

Všimli jste si, že povodně nás odřízly od světa? Tedy od světa informací. Většina médií zneužila povodní k tomu, aby přestala informovat o tom, co se děje u nás (např. jak čtyři ústavní soudci zdůvodnili to, že odmítli zákon o tzv. církevních restitucích) nebo ve světě (např. co se děje v Turecku). Toto zneužití povodní k vytvoření mediálního stínu bych se nebál nazvat publicistickým hyenismem. A co hůř - vypadá to i jako testování jak lze v potřebnou dobu překrýt to, co se odehrává, něčím, co lze vyvolat uměle. Tak něco o tom Turecku. Je to z pera příbuzné jedné mé známé, která to s prosbou o co nejširší zveřejnění rozeslala na různá místa.:

V Turecku se děje něco "krásného", právě teď!

Tisíce lidí se spojily proti utlačování a fašistickému "umírněnému liberálně- islámskému "režimu. Lidé se probouzejí a reagují všemi možnými způsoby. Jsme hrdí na každého, kdo vyšel do ulic v Turecku! Cítíme spřízněnost a souznění s nimi, i když jsme daleko!

Ti, kteří nyní dělají hluk, mluví i za ti tiché, kteří zůstali doma, kteří se bojí o svou budoucnost a o budoucnost svých děti , kteří jsou sehnutí před mocí. Přesto ale i oni ve svých srdcích cítí souznění s těmi na ulicích.

Nyní nastal čas, aby všechny hlasy souzněly: pro svobodu projevu a solidaritu! Turci, ať už na ulicích nebo ve svých oknech, se snaží o jedno: "Aby jejich hlas byl slyšet!"

Je to "krásný"! A cesta ke kráse může být velmi bolestivá! Ale síla solidarity, vzdor a naděje je to, co vytváří krásu! Turecko se konečně zachvělo! A to rozhodně mnoho rozkmitá.

Prosím, informujte všechny, a zůstaňte informováni, sledujte dění v Turecku!

Tímto bychom Vás rádi požádali o vyjádření k událostem v Turecku.

"Po sérii pokojných demonstrací za zachování rekreačního areálu v centru města Istanbul, který má být zdemolován kvůli výstavbě nákupního centra, turecká policie násilně zaútočila na protestující slzným plynem a vodním dělem, zaměřila se přímo na jejich tváře a těla. Desítky demonstrantů jsou hospitalizováni a přístup do parku je protiprávně blokován. Turecká média jsou přímo ovládané vládou nebo mají obchodní a politické vazby s ní, a odmítají se s incidenty zabývat. Tiskové agentury také blokují tok informací."

Prosím, podělte se o tuto zprávu se světem, aby se vědělo o policejním státu vytvořeném stranou AKP a Recep Tayyip Erdoganem, který je často považován za model pro ostatní země Středního východu. Turecká demokracie očekává Vaší pomoc. Děkuji Vám!

Berrak Yedek

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře