Před 24.00: Koho zavře Pelikán? Bravo Posselt!

27. únor 2016 | 21.38 |

"Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému náboženství, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta," napsal Pelikán v úterý na Twitter. "Směřovalo to zejména k hnutí, které má naplnění té skutkové podstaty už ve svém názvu," doplnil ministr pro server iDnes. Bez reakce policie podle něj dochází k šíření nenávisti vůči islámu.

Viz: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/ministr-pelikan-sirit-nenavist-vuci-islamu-je-trestne_362812.html

K tomu: Viděl bych to takto: Je tresné šířit nenávist proti těm formám islámu, které deklarují, respektují a praktikují rovnosprávnost různých vidění světa. V opačném případě se na ty formy islámu, které výše uvedené nedeklarují, nerespektují a nepraktikují, vztahuje, že šíří netoleranci, nenávist - a tudíž jsou trestně stíhatelné.

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange ke zveřejněným dokumentům napsal: "Dnes jsme ukázali, že soukromá jednání generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna o tom, jak uchránit planetu před klimatickými změnami, byla odposlouchávána kvůli zájmu státu chránit své největší ropné společnosti."

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/395705-americke-odposlouchavani-merkelove-a-dalsich-politiku-bylo-rozsahlejsi.html?source=FBS

K tomu: Jo. Z USA tehdy přijela jako vyměnná. A odnese to celá EU i Německo.

Masivní pochod za uprchlíky, za účasti celé padesátky lidí, dnes prošel Prahou. Gratulujeme k tak hojné účasti.

Viz: https://www.facebook.com/mojezemSK/posts/953356714747074

K tomu:10.000 na Hradčanském náměstí ČT ani jiná sdělovadla nezajímalo.

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3202-divadlo-v-thunovske-6-2-jak-ho-vidi-policie-3.html

Přechod mezi Makedonií a Řeckem je znovu uzavřen, píše novinář Andrew Connelly. Tudy prošli jen nemocní, tweetuje z místa.

Viz: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-sobota-27-unor-uprchlici/r b039b1b2dc7a11e59e52002590604f2e/

Bavorská zemská policie se připravuje na zavedení rozsáhlých kontrol na hranici s Rakouskem. S odvoláním na ministra vnitra největší německé spolkové země Joachima Herrmanna o tom informovala agentura DPA. K zajištění hranice by Mnichov sáhl v případě, že by spolková vláda v Berlíně souhlasila se zavedením limitu na počet běženců vpouštěných do země.

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/396095-bavorsko-se-pripravuje-na-uzavreni-hranic-s-rakouskem.html

K tomu: Brzy vezmeme do party zakázané Srbsko.

Posselta ve volbě podpořilo 88 ze sta delegátů Spolkového shromáždění SL. Politik bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) tak bude nadále vykonávat nominálně nejvyšší funkci sdružení, kterou je mluvčí. Posselt navíc zastává od roku 2014 i druhou nejvyšší funkci SL, kterou je předseda sdružení.

Posselt před volbou obhajoval reformní kurz, který SL pod jeho vedením přijalo. Vyslovil se pro budování mostů mezi sudetskými Němci a Čechy, pro ochranu sudetoněmeckého kulturního dědictví a znovu podpořil změnu stanov, z nichž má zmizet požadavek na vrácení zkonfiskovaného majetku.

http://www.novinky.cz/zahranicni/396105-bernd-posselt-zustava-nejvyssim-predstavitelem-sudetskych-nemcu.html

Vím, že se to mnohým možná nebude líbit, ale já ro považuji za dobrou zprávu:

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář