Policejní provokace? Trvat na důsledném vyšetření!

9. únor 2016 | 10.27 |

Včera jsem v diskusích k závažnému podezření, že 6.2. mohlo dojít k policejním provokacím, napsal pár poznámek. Zde jsem je trochu utřídil. Začínám tím nejdůležitějším.

Pokud někdo obviňuje někoho bez řádného prošetření, nahrává provokatérům. To byl měl ministr pro legislativu vědět. Je to hrubé zpronevěření se svému poslání:

"lidé, pokud se bojí, tak přirozeně se uchylují k extremistickým stranám," uzavřel Dienstbier." – v souvislosti s odpovědí na otázku, kdo zaútočil na "Kliniku", viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klinika-Vyjadril-se-Jiri-Dienstbier-V-CT-420893

K tomu alternativa:

Nebo MOCNÍ SE BOJÍ (VĚDÍ PROČ) A PROTO JDOU I NA BRUTÁLNÍ PROVOKACE? - Toť otázka! To je třeba prošetřit!

Zvlášť když jsme patrně byli svědky zcela zřejmé a zdokumentované policejní provokace, kterou ČT zneužila k tomu, aby "překryla" informování o rozsahu a obsahu demonstrace na Hradčanském náměstí.

"Na zmiňovaném videu je zachycena skupina zakuklených osob, která zaútočila lahvemi a kameny na účastníky sobotní demonstrace iniciativy Ne rasismu v blízkosti Malostranského náměstí.

Několik uniformovaných policistů vznikajícímu střetu jen přihlíží. Stranou stojí muž v hnědé bundě, který se s několika maskovanými osobami baví, přičemž to vypadá, jako by jim dával instrukce. Dle serveru Echo24 se na síti později objevily fotografie, které tohoto muže zachycovaly i na dalších místech v Praze, kde se otevřeně baví s uniformovanými policisty.

Podle šéfa Unie bezpečnostních složek Jiřího Vítka se jednalo o cílenou provokaci řízenou policií. Vítek upozorňuje především na skutečnost, že hlavní čelo průvodu doprovázela policie bez dostatečné výstroje. "Kde je antikonfliktní tým, který je vždy u větších rizikových skupin? Opakuji, tito policisté pouze v čepicích jsou prostě neinformovaná stafáž, která je obětována pro mediální hru. Jde o přímé ohrožení jejich zdraví! Někdo vás obětoval a metody příslušníka StB Zifčáka převzal tentokrát muž v hnědé bundě," rozhorlil se v komentáři, který uveřejnil na blogu iDNES.cz.

Pochybnosti vyjádřil i bývalý ministr vnitra a současný senátor František Bublan, který má zkušenosti i jako šéf civilní rozvědky. "Působí to na mne velice zvláštním dojmem, který pramení z již uvedených poznatků: malý počet lehce oděných policistů, provokatéři v maskách jsou téměř uniformě oděni, včetně obuvi a ‚koordinátor‘ v hnědé bundě je nepřehlédnutelný," uvedl Bublan pro server Echo24."

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Internetem-leti-vtipne-foto-na-tema-udajne-policejni-provokace-Podivejte-se-i-vy-420871

K tomu:

Špatný scénář, špatná dramaturgie. Jak to tak vypadá, tak ochotni sloužit tomuto zlu jsou už ani neumí lhát. Profesně špatně připraveno. Jinak - samozřejmě svinstvo. Policejní provokace jsou to nejhorší, co může být.

Teď je potřeba důrazně žádat prověření celého komplexu provokací a jejich koordinace se zpravodajstvím ČT v den 6.2.! Bezprecedentní ohrožení samotných základů demokracie.

Nelze věřit ani Poslanecké sněmovně, protože selhaly všechny strany. Nutno požadovat každodenní informace do plného objasnění událostí. KAŽDODENNÍ INFORMOVÁNÍ O POSTUPU VYŠETŘOVÁNÍ A O TOM, KDO VYŠETŘUJE!

Útok na Autonomní sociální centrum Klinika na Žižkově včetně následného mediálního zneužití jeví též všechny příznaky připravené provokace. Tvrdě útok odsuzuji, žádám důsledné vyšetření, plné a průběžné informování veřejnosti o průběhu šetření. V žádném případě nenechat zneužít jako "překrývačku" významné akce národní sebeobrany na Hradčanském náměstí 6.2. a začátku kvalifikovaného odporu vůči politice, která nejen v oblasti uprchlíků vede do slepé uličky. Hlavně nenechat vyznět do ztracena. Rovněž tak odsuzuji všechny, kteří ještě před vyšetřením pozadí útoku akci zneužívají k podpoře svých stanovisek (pro které mají již jen uvadající argumenty).

http://radimvalencik.pise.cz/3136-k-prezentaci-demonstraci-6-2-na-nasi-ct.html

A ještě výborný komentář na i-DNES (není z mého pera):

"Křišťálová noc, nebo podpálení Reichstagu?"

Viz: http://valencik.blog.idnes.cz/c/494400/kristalova-noc-nebo-podpaleni-reichstagu.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář