Cesta k prokomunikování reforem existuje! Důkaz

5. únor 2016 | 18.22 |

Dnes (5.22.) jsem narazil na Facebooku na zajímavý graf - měsíční návštěvnost českých zpravodajských serverů:


Docela mě to překvapilo. Zcela neprofesionálně a na dost málo známem serveru mám svůj blog, jehož návštěvnost je ve srovnání s profesionálně dělanými servery hodně vysoká. Za posledních pět měsíců se pohybuje kolem 15 tisíc měsíčně a má mírně vzrůstající tendenci. Zde je příslušný graf:


K tomu ještě jeden, který ukazuje odpovídající údaje za poslední dva týdny a srovnání návštěvnosti mého blogu s ostatními:


Mimo jiné - v současné době se velmi rychle blížím k čtvrtmiliónovému návštěvníku. V době zveřejnění (18:20) to je přesně

240.605 návštěníků

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/archiv/

Základní odlišnost toho, co na svém blogu dělám, od běžných zpravodajských serverů je, že se snažím průběžně (prakticky každodenně) informovat o tom, jak probíhají práce na řešení otázek:

- Co je příčinou současných problémů?

- Jaké reformy k jejich řešení je nutné realizovat?

- Jak tyto reformy prosadit?

- Čím začít?

Podle mě (a těch, co mně pomáhají), je nutné si uchovat chladnou hlavu a promýšlet současné problémy s maximálním nazasezním dobré teorie a těch, kteří ji umí.

Výsledkem je seriál na FB uveřejňovaný v rámci diskusní skupiny "Reformy? - Reformy!" , viz:

https://www.facebook.com/groups/728107677207981/?fref=ts

Zde je odkaz na plný text monografie-ročenky z roku 2014:

http://radimvalencik.pise.cz/2316-reformy-99-odkaz-na-monografii.html

Zde je odkaz na plný text monografie-ročenky z roku 2015:

http://radimvalencik.pise.cz/3089-reformy-351-monografie-uz-dostupna-online.html

Obojí je výsledkem naší práce.

Myslím, že by stálo zato využít tuto příležitost. Domnívám se, že by se dal vyvolat synergický efekt spojením sil s těmi, kteří se v internetovém světě vyznají.

Mainsteramová média překročila hranici přípustné manipulace a budou ztrácet svoji pozice. Krásně to ilustruje křečovitě komická reakce šéfa ČT:

"V případě rozšíření úlevy od placení televizního poplatku by Česká televize (ČT) přišla o 730 miliónů Kč ročně a musela by omezit výrobu. Uvedl to generální ředitel ČT Petr Dvořák na zasedání rady České televize." Viz:

http://www.novinky.cz/kultura/393706-kdyz-omezi-poplatky-omezime-vyrobu-hrozi-reditel-ct.html

Nejvíce by ČT propěla, pokud by omezila výrobu úplně a odešla. Ale ona vlastně odchází, už jen velmi jednoduší lidé se jí nechají manipulovat. Teď je možnost dát komplexní mediální alternativu. Takovou, která by měla v programu trpělivé, ale intenzivní a především kvalifikované hledání cesty řešení současných problémů v kontextu monitorování, analýzy a předvídání současného vývoje.Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář