Fašouni v Praze? Chci to vidět na vlastní oči

5. únor 2016 | 08.46 |

Jak jsem se z různých zdrojů dozvěděl, proběhne v sobotu 6. února několik "protiuprchlických" a jedna "prouprchlická" akce. Moc se v tom nevyznám. Některé pořadatele ani neznám. Podle toho, co vím (budu rád, když mě někdo opraví), tak jedna z nich bude od 14.00 na Václavském náměstí i za účasti Okamury. Prý se to tam bude fašouny jen hemžit. A druhá, snad ještě horší, tj. fašističtější a xenofóbnější, bude na Hradčanském náměstí v 15.00, prý nějak propojena i vizuálně s dalšími akcemi v EU, kterých se účastní Pegida. Tady je asi nejpodrobnější informace:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-bugr-Praha-plna-demonstraci-proti-i-pro-uprchliky-Zjistili-jsme-zneklidnujici-fakta-420298

A dějí se věci:

- "Francouzské úřady zakázaly veškeré demonstrace ve městě Calais, kde chtělo v sobotu protestovat proti imigrantům hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida)... "Tento zákaz demonstrací se týká všech skupin, které vyzývají k napětí, rozdělování a násilí. Zákaz bude trvat tak dlouho, dokud bude trvat současná atmosféra," řekl Cazeneuve po setkání s představiteli místních úřadů. Vedení regionu vysvětlilo, že se rozhodlo k zákazu demonstrací hlavně z obavy, že by hrozily střety mezi přívrženci krajní pravice a krajní levice." (Dojemná péče o lidi formou zákazů.)

Viz: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/144509-francie-zakazala-pegide-velkou-sobotni-demonstraci/

- "Aktivista Dominik Petr poté připomíná, že v Praze se 6.2. mají uskutečnit celkem čtyři "nacionalistické a populistické demonstrace". Na jedné z nich, pořádané SPD Tomio Okamury, má vystoupit i zpěvák Aleš Brichta, kterého následně aktivista představil: "Již jednou vystoupil na akci SPD, to na pódiu opilý prohlásil "fanďeme tomu, ať jsme běloši" a poté tak zvláštně zvedl pravici"."... ""6.2. v 17:00 se neonacisté, xenofobové a putinisté chystají k shromáždění proti premiéru Sobotkovi před Úřadem vlády ČR," píše se. A tomu je prý třeba se postavit." (Doufám, že se postaví...)

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jdeme-podporit-premiera-Sobotku-rikaji-420118

Přijdu se podívat. Asi nejdřív na Václavák a pak přejedu na Hradčanské náměstí. Chci vidět na vlastní oči, co se odehraje. Tedy spíše slyšet na vlastní uši, co se bude říkat. Mainstreamovým sdělovacím prostředkům nevěřím. Zejména po té, jak zkreslily informaci o průběhu pohřbu Míly Ransdorfa, kde selhaly i morálně tím netrapnějším a nejzoufalejším způsobem, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3117-jeste-k-pohrbu-mily-ransdorfa.html

A pokusím se pravdivě, vyváženě, objektivně, nezaujatě informovat o tom, co jsem viděl a slyšel.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Fašouni v Praze? Chci to vidět na vlastní oči vladimír svoboda 05. 02. 2016 - 14:58
RE: Fašouni v Praze? Chci to vidět na vlastní oči jan 06. 02. 2016 - 16:27