Před 24.00: Zeman a Sobotka o UPRCHLÍPNÍCÍCH

23. leden 2016 | 20.09 |

Podřezávání zajatců ne, kamenování ano. "To napsal Bůh," hájil islám pro iDnes šéf Muslimské unie v ČR Mohamed Abbas... "Islám chrání ženy. I oblečením," tvrdí. Podobně je prý v pořádku i kamenování jako trest. "Některé tresty jsou i v bibli. Píše se tam »kdo z vás je bez viny, ať hodí kamenem«. To je přece ono," řekl Abbas.

Více na: http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/103328/sef-muslimu-v-cesku-promluvil-kamenovani-je-v-poradku.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy

Zeman v tentýž den: "jediné východisko je deportace tzv. ekonomických imigrantů. A doplnil bych, že i deportace těch, kdo šíří nenávist... Řeknu vám konkrétní příklad: kolínský imám ve svém kázání řekl, že ženy si za napadení v Kolíně nad Rýnem mohou samy, protože chodí vyzývavě oblečeny. Vyhostit takového imáma by neměl být problém."

Viz:

html">http://www.novinky.cz/domaci/392678-zeman-u-ekonomickych-migrantu-a-siritelu-nenavisti-je-jedine-reseni-deportace.html

Celý rozhovor je skvělý a je dobré si ho přečíst.

Nejvíc ovšem Zeman zabodoval tímto: ""Každý ples, včetně toho prezidentského, potřebuje hororovou vložku. A já jsem se rozhodl, že se jí ujmu sám," vtipkoval prezident a pak se svou manželkou zatančil valčík."

Viz: http://www.novinky.cz/koktejl/392649-zeman-si-na-plese-strihl-valcik.html

Podal se svými nohami podobný důkaz vůle a statečnosti jako Neckář ve své Půlnoční. Na Meresjeva (pardon Maresjeva) ovšem nemá.

Na rozdíl od toho se Sobotkovi tohle příliš nepovedlo: "Jsem přesvědčen, že levicové lídry za deset dvacet let najdeme spíše mezi dobrovolníky, kteří v létě odjeli na Balkán a pomáhali uprchlíkům. Tihle lidé budou v budoucnu představovat levici. Nehledal bych je na náměstích, kde se šíří xenofobie, nenávist a rasismus."

Celé viz: http://www.bohuslavsobotka.cz/cs/sobotka-budouci-lidri-levice-jsou-mezi-temi-kteri-nyni-pomahaji-uprchlikum

Příznačné je, kdo se toho hned chytil:

Zdeněk Steinbauer: "Podporuji pana premiéra Bohuslava Sobotku a souhlasím s jeho humanistickými názory ohledně uprchlíků, kdy mj. odmítá kolektivní vinu pro uprchlíky, to je pro mě zásadní. Na Čechy také neuplatňujeme kolektivní vinu, i když mezí námi jsou svině. Na neuvěřitelnou otázku LN, jestli by měli kandidovat ve volbách prezidenta dva levicoví kandidáti Dientsbier a Zeman pan Sobotka správně odpověděl, cituji: "je otázka, jestli postoje prezidenta Zemana jsou postoji levicového politika". Já dodávám, Zeman je pravicový až krajně nacionalistický politik s fašizujícími sklony. Za skandální považuji toto vyjádření pana Sobotky, cituji: "Ačkoli byla V4 kritizována jako někdo, kdo údajně projevuje málo solidarity vůči zbytku Evropy, teď nám lídři zemí na západ od nás začínají dávat čím dál více za pravdu. Vzpomeňte si, jak kritizovali naše detenční zařízení, to, jak jsme uprchlíkům psali fixem na ruce čísla v Břeclavi, protože jsme se je jen snažili identifikovat. To už by v dnešní atmosféře v Evropě nefungovalo. Tenhle styl laciné kritiky, která byla adresována zemím V4." Vůbec s ním nesouhlasím a považuji V4 za největší nebezpečí ohledně zániku EU a logicky následně tím "Šengenského prostoru"... Přes výše uvedené výhrady podporuji pana premiéra Sbotku a shoduji se s ním v cca 80 % názorech na politiku. Přeji mu, aby se nenechal ovlivnit atmosférou ve společnosti a aby přesvědčoval lidi, že humanismus je cesta ke kvalitnímu životu a nesnášenlivost cesou do pekel."

Zde: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009109830005

K tomu jsem dodal na tomtéž vlákně:

"NEJDE O KOLEKTIVNÍ VINU, ALE O INDIVIDUÁLNÍ DODRŽOVÁNÍ ZÁKONŮ! Sobotka taky zapadl do role. Potvrzuje moji novoroční prognózu: "...rok 2016 ještě jedna prognóza: Sluníčkáři budou v defenzívě, většina z nich bude podléhat stálé většímu hlupství, poroste jejich agresivita, nesnášenlivost, servilita vůči globální moci, druhorepublikové kolaborantství, pokrytecké národní sebemrskačství a hulvátství. Část z nich si naopak začne uvědomovat podstatu hry, ale nebudou to mít lehké. Prozření se neodpouští. Zejména ne ze strany těch, kterým zobali z ruky. Tak jim držme palce, ať vystřízlivění přežijí bez úhony.""

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3033-co-si-prat-do-noveho-roku-2016-moje-desatero.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.91 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Před 24.00: Zeman a Sobotka o UPRCHLÍPNÍCÍCH jiří król 26. 01. 2016 - 20:43