UK na ČT 24: Cesta Kroupy, cesta Pafka

30. prosinec 2015 | 08.56 |

UK na ČT 24 se včera (29.12.) vyznamenaly. V pravém smyslu slova. Snad dosud nejlepší pořad. V obou částech. Zde je odkaz na záznam, který doporuji pozorně shlédnout a pokud možno doporučit ostatním:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/215411000371229/

Píšu pár poznámek jen velmi stručně (za chvíli odjíždím a nebudu mít spojení na internet):

- V první k otázce omezování svobod pod vlivem terorismu exceloval Pecina se Schneidrem v kontrastu s tím, co předvedl Kroupa. Šlo o to, zda sem pouštět uprchlíky bez řádného prověření a terorismu se bránit mnohem větším špiclováním lidí, nebo uprchlíky prověřovat a v maximální míře zabránit riziku vzniku totalitního státu. Šídlo se dostalo z pytle ven. Korunu nasadil Kroupa, když hovořil o "nutnosti omezit svobody lidí nikoli natrvalo" (s "dočasností" mám své zkušenosti).

- V rozhovoru, který se dotýkal i problému uprchlíků s významnými lékaři Höschlem, Pirkem a Pafkem příjemně překvapil rozumnými stanovisky poslední ze jmenovaných (Pafko). Uchoval si rozum, což je v dnešní době nesmírně významné. Pirk a Höschel samozřejmě mluvili také moudře.

Určitě se podívejte. Stojí to opravdu zato.

Přihřeju si ještě polívčičku a připomenu, co jsem napsal před dvěma dny jako jeden z bodů (sedmý) svého Novoročního desatera pro rok 2016:

"Pro rok 2016 ještě jedna prognóza: Sluníčkáři budou v defenzívě, většina z nich bude podléhat stálé většímu hlupství, poroste jejich agresivita, nesnášenlivost, servilita vůči globální moci, druhorepublikové kolaborantství, pokrytecké národní sebemrskačství a hulvátství. Část z nich si naopak začne uvědomovat podstatu hry, ale nebudou to mít lehké. Prozření se neodpouští. Zejména ne ze strany těch, kterým zobali z ruky. Tak jim držme palce, ať vystřízlivění přežijí bez úhony."

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3033-co-si-prat-do-noveho-roku-2016-moje-desatero.html

Klíčovou otázkou bude, kolik z těch, kterých se to týká, se vydají cestou Kroupy, a kteří cestou Pavka.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář