9 námětů od přátel k rozhovoru ve Svobodném rádiu

21. prosinec 2015 | 10.09 |

Krátce poté, co jsem uveřejnil informaci o tom, že dnes, tj. v pondělí 21.12. budu mít od 19.00 vánoční dvouhodinový rozhovor ve Svobodném rádiu, jsem dostal velké množství podnětů k tomu, co bych měl zmínit a k čemu se vyjádřit. Uvádím je v pořadí, v jakém došly:

Témat je hodně. Především bych navrhoval se zmínit co se společností až odejde současná vládní koalice. Trochu je omezující tvé postavení vzhledem k tomu, že si členem ČSSD. Ale nebál bych se toho. Mohlo by ti to pomoci v rámci této problematické straně. Obrodu bys mohl nastartovat právě ty.

Témata:

- Rodina - právě když se jedná o rozhovor před Vánocemi. Rodina by měla být právním subjektem. Lidem by se mělo žít lépe v rodině než, když žijí samostatně.

- Obroda původní funkce obce. Starost o své obyvatele. Možnost zaměstnávat nezaměstnané. Vlastní podniky. Tak, aby obec tlumila negativní vnější vlivy.

- Obnova suverenity státu.

Snížit administrativu a chaos ve veřejné a státní správě. Taky bych se nebál něco říci o migrační vlně.

Méně intelektuálních úvah a více praktických podnětů. Je dva miliony v bídě a senioři se potácejí v oblasti chudoby. Je třeba změny. Nové nastavení parametrů ve společnosti. Držím palečky. Rád se podívám.

Karel B.

Ano. Zde jsou temata:
- bude nám hrozit  imigrace z Německa
- jak odstranit Sobotku
- vystoupit z EU
Karel J.

Budete zklamaný. On to nikdo moc neposlouchá a až dojde k dotazům posluchačů, tak je to trapné. Nikdo tam nepíše a nevolá a navíc to je nekonečné, vyplňují čas. Taková je moje zkušenost z letošního září. Ale třeba už prorazili, uvidíte. Tož se mějte.
Jan V.

Jako poselství přej všem lidem, především v Evropě MÍR, jelikož se to vzácné slovo politikům vytratilo a v Americe či v Asii válka nebude, a Evropa si již užila válek dost, aby si politici dali slovo MÍR zarámovat a pověsit doma nad postelí.

Jindřiška B.

Jsme s Vámi i zde ve Slezsku.

Milan M.

Bude-li to možné, snad jen redukovat problém migrace na otázku ekonomickou a právní, bez jakékoli ideologie a náboženství. Konec konců, islám také není žádné náboženství, ale jen příkazy a zákazy, právní školy a pravidla chování. Jan Schneider říká, že v Bibli a v odvozených textech se mluví o svobodě, v Koránu et al. o spavedlnosti!

A pak ta sociální demokracie: Co je na ní sociálního nebo demokratického? Dávno na obé rezignovala, ale není v tom sama. Je to v Evropě všude stejné, a protože se čeká na "rudou revoluci" budou mít socialisté všeho druhu jednou, bez mé účasti, zase velký problém. Jak říkal klasik, jsou obzvlášt nebezpeční, protože střílejí, ze stejného zákopu do zad.

Zdeněk Z.

Nápadů mám hodně. Proto Ti doporučuji, na prvním místě zdůraznit a vysvětlit posluchačům, jak nám ve světě vládne zločinná a vražedná Kriminální Finanční Oligarchie.

Josef R.

Našli díru v trupu své bárky a snaží se ji ucpat našemi životy. Nesmíme svůj boj za SKUTEČNOU svobodu vzdát.

Jaroslav M.

Domnívám se, že v mnoha tématech se rozmělní a utopí to, co je podstatné a důležité pro pochopení dnešní vnitropolitické a mezinárodně politické situace. Neodvažuji se radit tak vzdělanému a erudovanému člověku jako jsi ty. Přesto mi dovol připomenout dnešní podobnost se situací 30. let minulého století, kdy nastupující fašismus získával  stále více na agresivitě... Pouze levicové politické strany pochopily toto nebezpečí pro Evropu a mír a  politiku boje proti fašismu formulovaly  při výzvě k vytvoření lidové a jednotné fronty. V tomto smyslu je podle mne nutné bezezbytku podpořit našeho prezidenta Zemana. Mohu mít k němu určité dílčí připomínky, ale rozhodující a podstatné jsou jeho stanoviska hájící suverenitu ČR, odmítající americký protektorát nejen nad ČR, ale i nad celou Evropou o světě nemluvě. Myslím, že jsi pochopil, o co mi jde a záleží na situaci i na celé "dramaturgie" pořadu. Držím ti palce a jsem přesvědčen, že nejen zastuzení kavárníci dostanou z tvého vystoupení "osypky".

Jiří H.

Pokusím se podněty v maximální míře využít.

Tady si rozhovor budete moci poslechnout on-line (případně pak ze záznamu):

www.svobodne-radio.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář