-00: Pár dnešních postřehů

27. listopad 2015 | 23.01 |

Přestože je Albertov místem, kde sametová revoluce 1989 odstartovala, až do minulého roku zůstával bokem pietních akcí. Ani studenty až do loňska nelákal.

http://www.novinky.cz/domaci/387640-nez-zacal-na-albertov-chodit-zeman-sesli-se-tam-studenti-jen-parkrat.html

K tomu:

Noviny a Právo patrně zjistily, že by mohly přijít o čtenáře.

Vrah Erdogan, bouří se Turci proti zatčení novinářů. Ti odhalili skandální kšeft s islamisty

http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/138359-vrah-erdogan-bouri-se-turci-proti-zatceni-novinaru-ti-odhalili-skandalni-kseft-s-islamisty/

K tomu:

Teď budou naši aktivisté s "našimi" "akademiky" statečně bojovat za lidská práva v Turecku! Přesně podle zásady "padni komu padni", tj. je jen jedem metr, kterým se měří. Uvidíte ty statečné muže a ženy!

0001pt;text-align:justify">Zajímavé -cituji:

Odpověď komunistů:

Ke konfliktu mezi Tureckem a Ruskem na syrské hranici

"Zcela odmítáme, že bychom pozorovali území žádné jiné země. Po opakovaných varováních, podle bitevních (domluvených) pravidel, a nehledě na všechna potvrzení, je našim mezinárodním právem a povinností přijmout veškerá opatření proti komukoli, kdo naruší naše vzdušné či pozemní hranice." Ahmet Davutoğlu, premiér


ODPOVĚĎ KOMUNISTŮ: VY JSTE NEJVĚTŠÍ HROZBA

Gang ovládá tuto zemi: gang, který je tupý, iracionální a nemorální. Dnes jsme toho svědky znovu.

Jižní hranice Turecka jsou vážně narušovány. tyto hranice překračují gangy ISIS; překračují je ropné konvoje, sponzorující temnou islamistickou nezkrotnost a Erdoganovu rodinu; překračují je džihádistické oddíly, které jsou ponechávány v našich městech; přecházejí přes ně balíky TNT, aby vybuchovaly na našich náměstích; překračují je zranění džihádističtí psychopati, aby byli ošetřeni v našich nemocnicích... A premiér žvaní o tom, "kdokoli naruší naše vzdušné či pozemní hranice".

Všichni státní činitelé v Turecku jsou povoláni, od nejvyšších až po okresní správu, aby zvětšovali válku a masakry, k nimž dochází v sousední Sýrii. A premiér bezostyšně mluví o tom, že "nepozorujeme území žádné jiné země".

Naše zem skutečně velice ohrožena.

Toto ohrožení představuje reakcionářská koalice, jež předpokládá, že je "zahraniční politika" to, že dělá z Turecka strážce islamistických gangů, a představuje si, že zatahování země z jednoho dobrodružství za druhým je ukázkou svrchovanosti. Největší hrozba, jaké čelíme, je tato koalice AKP, spojené s ISIS, s arabskými šejky, Al Kaidou a četnými zpravodajskými službami.

Proto je nepodstatné, zda ruský letoun narušil naše hranice či ne.

Zda NATO, jež si omotalo tento reakcionářský gang, ovládající naši zemi, kolem prstu, sehrálo roli v tomto útoku a schválilo jej či ne; zda ponechá Erdogana samotného či ne. V určitém bodě to všechno ztrácí význam.

Nemá žádný význam, zda Putin, který koná v souladu s vlastními plány a zájmy, je skutečně osvoboditelem národů v oblasti či ne.

Důležité je právo Syřanů a jejich legitimní politická činnost na ochranu sama sebe před islamistickým terorem.

Důležité je právo našeho lidu zbavit se válečných štváčů a drzých gangů.

Důležité je bojovat proti imperialismu a zpátečnictví; změnit řád tohoto systému.

Hrozba je zjevná. Stejně tak je zjevný způsob, jak ji zažehnat.

 KOMUNISTICKÁ STRANA, TURECKO

www.solidnet.org  26. 11. 2015

Napsal jsem už 11. srpna:

1. Kurdové (většina Kurdů) byli schopni, že i bez dostatečné podpory jsou schopni čelit Islámskému státu, Islámský stát lze porazit.
2. Erdoganovo Turecko proti Islámskému státu nebojovalo až do doby, než se výše uvedené ukázalo.
3. Teprve potom, jen na oko, zahájilo "bojové operace" proti Islámskému státu.
4. Současně zahájilo skutečné a masivní vojenské operace proti Kurdům (nikoli jen proti PKK) - záminkou byly zjevné provokace, nikoli nějaké "vystupňované útoky teroristické části Kurdů, PKK").
5. A Erdoganovo Turecko mělo tu drzost, nechat si vyhlazovací akce proti Kurdům posvětit jednáním NATO.
6. NATO se zachovala poměrně zdrženlivě (pokud jde o přijatou rezoluci), ale USA (a jejich hlásné trouby) závěry interpretují tak, že Erdoganovo Turecku má k masakrování Kurdů volné ruce.
O co jde Erdoganovi? Udržet moc svého zkorumpovaného režimu překrytím této skutečnosti vyvoláním a vystupňováním konfliktu s Kurdy. A v tomto má plnou podporu sobě podobných. A ti používají stejné praktiky u nás doma, v EU.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2616-reformy-194-isis-a-uprchlici-stejny-podvod.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: -00: Pár dnešních postřehů ondrej 29. 11. 2015 - 19:17