V lázních Bükfürdö. Skvělé/10 Szombathely a Ják

7. prosinec 2015 | 07.00 |

Listopadové svátky jsem využil "po česku", přidal kousíček nevybrané dovolené k víkendu a pobyl pár dní v maďarských lázních Bükfürdö (to "fürdö" jsou lázně, Bük městečko, u kterého jsou). Ubytování levné, lázně levné, jídlo skvělé a levné. Postupně ke všemu přidám podrobnější informace i s odkazy.

Nadpoloviční většina návštěvníků byli Češi. A česky zde mluví i ve většině restaurací. Ostatně – rozhodli jsme se sem jet až poté, co nás k tomu přemluvilo několik našich přátel nezávisle na sobě. Někteří sem jezdí už několik let a tvrdí, že jsou to nejlepší lázně na páteř a klouby. Prý opravdu pomáhají.

Co málokdo ví (resp. nesetkal jsem se s nikým, kdo by to věděl – ani z těch, co nás lákali, ani z Čechů, se kterými jsme zde mluvili), že pobyt v lázních lze spojit s turistikou. Krásné kopce pro pěší túry i skvělé a dobřě značené cyklotrasy. Ostatně – budete moci posoudit sami.

Volili jsme turisticko-lázeňský režim. Dopoledne výlety, od 15.00 (se slevou, za pouhých cca 170 Kč) termál. Pro nás ideální kombinace.

Foto 1: Sombathely nás trochu zklamalo, i když hlavní náměstí je pěkné. Ale zato katedrálu v Jáku hned na dalším obrázku!


Foto 2: Takto jsme ji poprvé uviděli na příjezdu od Szombathely. Je to jen deset kilometrů.

Foto 3: A stojí to zato. Jsou vidět ještě románské prvky, ale i ranně gotické rozety.

Foto 4: Lze vejít i dovnitř. Za velmi  mírný poplatek vhozením mince se vám celý vnitřní prostor na několik minut rozsvítí. Kdo má auto a je v Büku. by se tam měl zajet podívat.


(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář