Podzimní Voděradské Bučiny a Sapík/5 Mistr Sapík

5. prosinec 2015 | 07.00 |

Napadlo nás spojit procházku pozdně podzimními Voděradskými Bučinami s obědem v Hostinci u Sapíků v nedaleké Klokočné. Přineslo nám to nezpomenutelné zážitky. Jak z přírody, tak z vynikající kuchyně a dokonce přímo ze setkání s velkým mistrem. Pan Sapík se nám osobně věnoval, ačkoli jsme nebyli předem přihlášeni, a našel pro nás místo v plně obsazené restauraci. Návštěvu velmi a velmi doporučuji. A doporučuji se předem objednat.

Foto 1: Ještě poslední pohled na kameny ve Voděradských Bučinách a už jedeme do Klokočné k Sapíkům. Třeba budeme mít štěstí a bude tam místo.

Foto 2: Bylo. Dokonce v tomto krásném salónku. K trvale přítomnému usmívajícímu se, ale jen sádrovému mistru Gottovi na chvilku přibyl další mistr. Pan Sapík. Neuvěřitelně milý člověk rozdávající dobro. Vyzvídal, jak nám chutnalo (přitom to musel vidět i z našich tváří). Při rozhovoru jsme se dozvěděli, že oba pocházíme z Brna a dokonce z Řečkovic. Pan Sapík působil i v hospodě na Rakovci, kde jsme se (když mně bylo 4-7 let) zastavovali na procházkách s královopolským dědečkem a babičkou na cestě z Ořešína na Mokrou Horu a do Řečkovic k rodičům. Svět je malý...

Foto 3: A ještě dva výhled na Posázaví. Tento.

Foto 4: A tento.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře