V lázních Bükfürdö. Skvělé/0 Ukázka

16. listopad 2015 | 19.02 |

Listopadové svátky jsem využil "po česku", přidal kousíček nevybrané dovolené k víkendu a pobyl pár dní v maďarských lázních Bükfürdö (to "fürdö" jsou lázně, Bük městečko, u kterého jsou). Ubytování levné, lázně levné, jídlo skvělé a levné. Postupně ke všemu přidám podrobnější informace i s odkazy.

Nadpoloviční většina návštěvníků byli Češi. A česky zde mluví i ve většině restaurací. Ostatně – rozhodli jsme se sem jet až poté, co nás k tomu přemluvilo několik našich přátel nezávisle na sobě. Někteří sem jezdí už několik let a tvrdí, že jsou to nejlepší lázně na páteř a klouby. Prý opravdu pomáhají.

Co málokdo ví (resp. nesetkal jsem se s nikým, kdo by to věděl – ani z těch, co nás lákali, ani z Čechů, se kterými jsme zde mluvili), že pobyt v lázních lze spojit s turistikou. Krásné kopce pro pěší túry i skvělé a dobřě značené cyklotrasy. Ostatně – budete moci posoudit sami.

Volili jsme turisticko-lázeňský režim. Dopoledne výlety, od 15.00 (se slevou, za pouhých cca 170 Kč) termál. Pro nás ideální kombinace.

Foto 1: Hory kousek od lázní. Krásné.

Foto 2: Termál a okolí. Voda 36-36. Krásně smrdí.

Foto 3: Výhled z rohledny nedaleko historického města Köszeg. 27 km od Büku. Místo slavného vítězství nad Turky. Z města je to na parkoviště pod rozhlednou asi 3 km a pak asi 4 km pěšky. Výhledy jsou na všechny strany. Neuvěřitelně pěkné. Ukážu v jednom z pokračování.

Foto 4: Lesy kousek od Büku. Lze sem dojít i pěšky. Nádherné cyklotrasy.

(Od 18.11., tj. středy začnu zveřejňovat celý seriál - toto je jen malá ukázka)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář