Odkaz na můj rozhovor v Parlamentních listech

8. listopad 2015 | 17.19 |

Posílám odkaz na můj rozhovor pro Parlamentní listy s malou ukázkou toho, o čem se v něm hovoří:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Migrace-je-jen-soucast-velke-valky-proti-nam-chystane-uz-pred-dvaceti-lety-Docent-Valencik-rozebira-o-co-vsechno-v-ni-jde-Merkelovou-podle-vseho-vydiraji-407148

Zde je slíbená malá ukázka:

PL: Nemohu se vás však nezeptat, zda všechny tyto teorie, které jste nyní zmínil, nemohou skončit neúspěchem třeba i mimo jiné proto, že se například na starém kontinentu výrazně změní podmínky a hospodářské klima – třeba pod tíhou aktuální vlny uprchlíků. V tuto chvíli jsme tím – a věřím, že zřejmě i ekonomové – zaskočeni. Existují však nějaké strategie, které by už třeba toto zohledňovaly – víte o nějakých? Pokud ano, zřejmě se mohou zásadně lišit od těch původních plánů – nebo se mýlím?

RV: Pod "tíhou uprchlíků"? Nazvěme to přesně. Jde o záměrné použití migračních zbraní. Začala válka s použitím migračních zbraní. To, že se něco takového připravuje, bylo čitelné již před více než dvaceti lety, opět jsem se tomu věnoval v jednom ze svých blogů:

http://radimvalencik.pise.cz/2273-zacala-valka-s-pouzitim-migracnich-zbrani.html

Nelze však zaměňovat příčinu a následek. To, že vývoj došel až k této válce, je dáno právě tím, že se nepodařilo zlomit setrvačné trendy vývoje, že se nepodařilo přejít k novému typu růstu založenému na rozvoji a uplatňování lidských schopností. Došlo k absurdní situaci. Heslo "MY VÁS TADY NECHCEME" již není heslem nás, domácích, ale příchozích. A proč? Protože jsme to my, kdo ztratil pozitivní vizi, kdo nevidí cestu řešení problémů, kdo zrazuje vlastní hodnoty založené na racionalitě a moralitě. Nyní jsme se v důsledku toho dostali do situace krajního ohrožení. Buď si dokážeme osvojit realistickou perspektivní vizi včetně toho, jak ji prosadit, nebo tady prostě nebudeme.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář