-00: Konec Schwarzenberga i rozklad TOP?

29. říjen 2015 | 22.35 |

Pospíšil vyslal důležitý signál!

Úvodní poznámka: Původní název byl "Před půlnocí" + specifikace. Chtěl jsem tím říci, že je to shrnutí dne. Ale také to, že v době, kdy to píšu, jsem už něco požil. Mj. i z hlediska případného soudního sporu či omluvy gramatických chyb typu shody v psaní y a i. Jenže na svém blogu mám pro název velmi omezený počet písmenek. Takže jsem zkrátil na "Před 00", což je totéž, ale někteří si mysleli, že spěchám do určité místnosti (obsah následujícího vzhledem k parametrům současného vývoje by dával zapravdu spíše této interpretaci). A navíc, i tak to zabralo hodně písmenek. Tak teďpíšu "<00", což je také totéž a navíc ještě kratší. Tak je možné lépe avizovat portfolio obsahu. Ale vyžaduje si to toto dlouhé vysvětlení. Moje manželka, když jsem jí to přečetl, k tomu dodala "nula od nuly pojde"; nevím, co, nebo koho tím myslela.

Pospíšil na ČT 24 UK - mluví velmi moudře. A asi si zatím stojí. Signál, že se něco láme. Všimnul jsem se toho už dřív, viz článek s trochou nasázky a ironie nazvaný: "Před 00: Hnusnej xenofob Pospíšil a trenýrky", viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2742-pred-00-hnusnej-xenofob-pospisil-a-trenyrky.html

Potvrzuje se tím i to, co jsem řekl v úvodu svého vystoupení na náměstí Republiky 28.10.:

"Musíme rovněž velmi přesně vědět, vůči čemu odpor směřovat. Velmi přesně rozlišovat původ a mechanismy působení odcizené moci, která vede vývoj ve světě i nás do slepé uličky dramaticky narůstajících konfliktů a nevyhnutelných tragédií, od fiktivních cílů zasévaných různými konspiračními teoriemi a od boje proti těm, kteří jsou či mohou být našimi spojenci, byť i třeba jen při řešení dílčích problémů či v období zastavení největšího zla."

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/2851-o-jednom-shromazdeni-k-vyroci-republiky.html

K tomu diskuse:

Radim Valenčík ml.:Pospíšil na rozdíl od jiných mluví "rozumně", protože cítí příležitost. Jemu to nevěřím.

Radim Valenčík st:"Teď je potřeba hledat spojence. Situace je mnohem horší, než si většina lidí připouští. Potřebujem i pospíšily. Moc. Kdo si to neuvědomuje, vůbec nechápe podstatu zla, které tu je." Viz:

"Velkým nebezpečím pro ty, kteří by mohli svou aktivitou přispět k nápravě, je, že si obrovskou sílu moci, která stojí proti nám všem, proti lidem, neuvědomují, či ještě hůř, nechtějí uvědomit. A to prostě proto, že si příliš brzo dělí kůži medvěda, kterého chtějí ulovit. Ale lov ještě ani nezačal. Medvěd (nemyslím tím v tomto příkladu ruského medvěda) běhá po lese, a my se zatím o jeho kůži pereme v chlívku, a do lesa se nám nechce. Nechceme se opřít o kvalifikovaně poznanou pravdu. A tak pořádáme co nejvíce setkání odporu (kolik jich je s těmi "nejlepšími úmysly" připraveno jen na 28. října tohoto roku?!), aby se každý aspoň kousek zviditelnil, než abychom se snažili s trochou pokory a skromnosti hledat cestu k sobě navzájem, spojit úsilí a konečně se pustit do dlouhého zápasu se skutečným zlem, které ohrožuje nejen naše individuální přežití."

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html

Radim Valenčík ml.:Spojovat se se Sarumanem proti Sauronovi...Jinak chápu tu výzvu nehledat vnitřní nepřátele mezi těmi, co jsou alespoň trochu na stejné lodi..."

Radim Valenčík st.:"Jiní ovšem tancují, jak se píská. Ale on se vnitřně úplně odpoutal od schizoidního Schwarzenberga. A tím udělal schizoidní i celou TOPku. Co chceš víc? Jinak: To se Pospíšilovi povedlo v UK ČT 24: "Mám třeba malinko jiný názor než Pegida."

Poznámka: V tuto dobu (22.40) pokračuje diskuse na tomto vlákně dost intenzivně, viz:

https://www.facebook.com/radim.valencik/posts/10203736509453744?comment_id=10203736519974007&offset=0&total_comments=4¬if_t=feed_comment

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář