Víkend v Mnichově/1: Na břehu řeky Isar

30. říjen 2015 | 07.00 |

Minulý víkend jsem strávil v Mnichově - návštěva galerií, historických objektů (včetně budovy a dokonce i místnosti, kde byl podepsán Mnichovský diktát), ale i na přírodu mně zbylo trochu času. Dokonce jsem z kraje Mnichova viděl v dálce Alpy. Okouzlila mě i historická část Dachau. Vybírám to nejzajímavější, včetně historického objevu (kdo vynalezl tanga - o tom bude podrovně pojednání v 7. pokračování).

Foto 1: Tak tady byl Mnihov založen. Zbytky prastarého kláštera (už v 8. století zde klášter vznikl). Podle mnichů nese město název. Zbytky kláštera jsou nad řekou Isar, na malém návrší.

Foto 2: To už se u nás nevidí - spojení autobusu s přívěsem nikoli kloubem. Působí zajímavě. Jinak - typická mnichovská ulice. Vše bylo vybomardováno, domy jsou úhledné, ale muselo se obnovovat ryche.

Foto 3: Věž městkých lázní na břehu řeky Isar.

Foto 4: Řeka Isar. Pro menší lodě splavná až do Mnichova - k tomu slouží i jez v pozadí. Rozdíl hladiny je zde využíván pro menší vodní elektrárny, takže i když je sucho, vody je ve skutečnosti o dost víc, než právě vidíme.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář