REFORMY (263) Zásadní zvrat, obnova sousedství

20. říjen 2015 | 06.54 |

Zveřejněno včera, v logice věci zařazeno do seriálu o reformách.

Po Merkelové už Evropa nikdy (přinejmenším hodně dlouho) nebude, jaká byla. Merkelová je zajatcem politiky překrývání jedné lumpárny ještě větší, jedné stragédie ještě strašnější, jedné úrovně ztráty hodnot obětováním ještě základnějších. Základním způsobem mění podmínky odvrácení nejhoršího a obratu k nápravě na základě prokomunikování nezbytných reforem.

11. října jsem napsal článek"Merkelová rozvrací nejen Unii, ale i Bundes", viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2800-merkelova-rozvraci-nejen-unii-ale-i-bundes.html

Jak jsem čekal, vývoj mně dá velmi brzy za pravdu. A také ano:

"Tvrdé kritice za svůj vstřícný postoj k migrantům čelila německá kancléřka Angela Merkelová na regionální konferenci své Křesťanskodemokratické unie (CDU) v saském Schkeuditzu. Podle účastníků debaty již velká část Německa nemůže ani slyšet slova Merkelové o tom, že to země zvládne. Další zase tvrdili, že zemi hrozí národní katastrofa, pokud bude příliv běženců pokračovat."

Viz: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1602069-cdu-v-sasku-proti-merkelove-kvuli-migrantum-hrozi-nemecku-katastrofa

Ještě významnější bylo setkání našeho ministra vnitra Milana Chovance s bavorským protějškem Joachimem Herrmannem 16. 10. 2015, o kterém před konáním informovaly jen Parlamentní listy:

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se dnes sejde s bavorským protějškem Joachimem Herrmannem. Ministři obou zemí budou jednat o migraci a policejní spolupráci. Na závěr schůzky ministři podepíší společné prohlášení o zamýšlené spolupráci v oblasti veřejného pořádku a bezpečnosti.

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chovanec-bude-jednat-v-Bavorsku-o-prohloubeni-spoluprace-policie-403727

A výsledky jednání? Dost zásadní akce. Hledejte. Já nenašel žádnou informaci.

Nakonec mi pomohl Twitter:

Dnes jsem se sešel s bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmanem.

Joachim Herrman na jednání několikrát ocenil konzistentní chování ČR a důsledné dodržování ev. práva v rámci probíhající migrační vlny.

https://twitter.com/Milan_Chovanec

Chápete, co se děje? Informační embargo už platí i pro našeho ministra vnitra! Jaké to bude mít důsledky? Budou probíhat procesy, které už nikdo nezastaví:

1. Ztráta autority spolkové vlády a posilování role spolkových vlách, zejména bavorské a saské.

2. Sbližování ČR s Bavorskem a Saskem (návazně na V4).

3. Obnovení politiky vycházející z dlouhodobých historických tradic sahajících až do počátku českého království (pozor – odlišit od počátku knížectví!).

Tím jsou výrazně konkretizovány podmínky pro projednání nezbytnách reforem.

Příloha: Článek "Merkelová rozvrací nejen Unii, ale i Bundes" z 11. říjen 2015

Politika servility Merkelové vůči k těm, co ovládli administrativu USA a prostřednictvím globálního špiclování spojeného s vydíráním i současnou reprezentaci EU, ohrožuje již nejen vztahy v Evropské unii, ale dostává do konfliktu se spolkovou vládou i jednotlivé spolkové země.

Jednu z nejvýznamnějších zpráv z poslední doby uveřejnil včera (v sobotu 10.10., autorkou je A. Klečová) zpravodajský server Aktuálně.cz:

"Když to vláda nezvládne, uděláme to, co je potřeba, my," zní z Mnichova. Kromě vracení uprchlíků do Rakouska hodlají Bavoři vybudovat na hranicích tranzitní zóny, které znesnadní ilegální imigraci. Návrh ale už v minulosti odmítla Evropská komise jako neslučitelný s evropským právem. Pokud německá vláda nepodnikne v blízké době opatření na omezení přílivu uprchlíků, je Bavorsko připraveno vzít celý případ k soudu.

Bavorská vláda v pátek na mimořádném zasedání odsouhlasila další opatření na omezení přílivu tisíců uprchlíků, kteří denně do Německa přes Bavorsko proudí.

Plánují je zadržovat už na hranicích a vracet zpátky do Rakouska. Kromě toho bavorský kancléř Horst Seehofer plánuje nově příchozí ze svého území přímo přeposílat do ostatních spolkových zemí.

Ve svém boji proti imigrantům je předseda CSU ochoten překročit i své pravomoci. "Když to vláda nezvládne, uděláme to, co je potřeba, my."

Seehofer potvrdil, že omezení pohybu na hranicích je nezbytné a nevyhnutelné.

"Pokud nebudou okolní země respektovat Dublinská kritéria, budeme jim uprchlíky vracet," doplnil ho bavorský ministr vnitra Joachim Herrman s tím, že uprchlíci by měli být autobusy převáženi zpět.

Vídeň již avizovala, že bude na možné opatření "adekvátně reagovat". "Pokud začne Bavorsko příliv uprchlíků úmyslně zpomalovat a navyšovat kontroly, bude muset Rakousko přijmout stejné opatření," řekla rakouská ministryně vnitra Johanna Mikl-Leitnerová.

Navíc pokud Berlín v brzké době nepodnikne kroky, vedoucí k omezení přílivu uprchlíků, je Bavorsko připraveno předat celý případ soudu. Ze stupňující krize viní Seehofer kancléřku Angelu Merkelovou a její otevřenou imigrační politiku.

"Vyslali jsme signál, který si mnozí špatně vyložili jako pozvání do Německa. Teď musí kancléřka jasně říct, že pomáháme, ale naše možnosti jsou omezené," uvedl v deníku Spiegel.

Merkelová naproti tomu už ve čtvrtek prohlásila, že "každý, kdo utíká před válkou, násilím či terorem, je v Německu i nadále vítán".

Rozkol, který hádky o uprchlíky mezi sesterskými stranami způsobily, dosáhl v posledních dnech vrcholu. Bavorské ministerstvo vnitra má připravený plán na zvýšení kontroly hranic.

Některé z plánovaných změn ale leží mimo rámec pravomocí, o kterých má Bavorsko - jako spolková země - nárok rozhodovat.

K efektivnějšímu zadržování ilegálních příchozích by měly napomáhat takzvané tranzitní zóny, které se Seehofer chystá vybudovat v pohraničí. Kontroly hranic ovšem spadají do pravomocí Spolkové policie. Evropská komise navíc podobná opatření v rakousko-německém pohraničí odmítla, protože jsou neslučitelná s evropským právem.

Bavorsko je pro uprchlíky po Severním Vestfálsku druhým nejoblíbenějším cílem. Podle oficiálních údajů přišlo do spolkové země od začátku roku 43 tisíc žadatelů o azyl. Skutečné číslo je ale ještě o něco vyšší, protože odhad nezohledňuje neregistrované imigranty. Jen v září překročilo Německé hranice 164 tisíc nových utečenců. Podle některých analytiků by se finální počet pro letošní rok mohl vyšplhat až na 1,5 milionu.

Viz: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bavori-se-vzepreli-merkelove/r 8f3c39866e8811e58c710025900fea04/?utm_source=blesk.cz&utm_medium=traffic-exchange

K tomu je nutno přičíst rostoucí odpor vůči politice Merkelové v Sasku ze stejného důvodu. Obrovská, téměř dvousettisicová, v posledních létech nevídaná včerejší demonstrace v Berlíně měla sice jiný konkrétní důvod – transatlantickou smlouvu (TTIP) mezi USA a EU –, ale byla též projevem odporu proti politice ovládání euroreprezentace vydíráním, viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383071-v-berline-demonstrovalo-nejmene-150-000-lidi-proti-obchodni-dohode-s-usa.html

Dnes to možná vypadá nereálně, ale Merkelové se již podařilo uvolnit síly, které povedou k podstatnému zvýšení emancipace jednotlivých spolkových zemí Německa a k výraznému oslabení politiky centrální vlády. Již nyní se to projevuje při přípravě hlasování i při hlasování v Evropském parlamentu. Je to ovšem významná příležitost pro ČR. Vztahy s Bavorskem i Saskem máme v určitém smyslu slova z řady důvodů nadstandardní. A hlavně huboce jistoricky zakořeněné.

Pokud si někdo myslí, že trochu přeháním, doporučuji mu přečíst tento článek:

http://radimvalencik.pise.cz/2273-zacala-valka-s-pouzitim-migracnich-zbrani.html

Jsou v něm mj. i oskenované pasáže z úvodu ke knížce, kterou jsem vydal před 21 léty a kde jsem ukázal, proč a jak dojde k vyvolání války s využitím migračních zbraní. K prognóze, kterou jsem tehdy dal, jsem měl dostatečné podklady a také se vyplnila.
(Pokračování dalším článkem)

-00: Tykadla a Alexandrovci – konečně ta pravá kauza!

TOTO JE KAUZA "TYKADLA"! – CO NA TO NAŠE (ČI "NAŠE"?) SOUDY?

Na skutečnou kauzu, pokud jde o kontaverze týkající se Alexandrovců, jsme čekali. Teď je konečně tady. Skutečná:

"Koncert ruského armádního souboru Alexandrovci, který zpěvem doprovodila Helena Vondráčková, přinesl víc než jen hudební zážitek. Do sportovní haly na pražském Výstavišti totiž v sobotu pronikli aktivisté, kteří se během písně "A ty se ptáš, co já" svlékli do půl těla a rozvinuli vlajky Evropské unie a NATO. Na sobě přitom měli nápisy odkazující na příklady ruské agrese. Zpěvačka společně s manželem Martinem Michalem věc odsoudili jako "ukázku nekulturnosti a hlouposti aktérů"."

Viz: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/349888/hlupaci-zpev-vondrackove-s-alexandrovci-narusili-polonazi-aktiviste.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

K tomu: Teď uvidíme soudy v akci. Výtržníci mohli mít bohulibé úmysly. Ale narušili to, co si jiní zaplatili. Porušili soukromého vlastnictví. Drsnější než v kauze "tykadla"!!! Tato kauza jako precens se dostala i do Wikipedie:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_Smetana

Tak teď uvidíme naše soudy v akci. Jsem velmi zvědav.

Soudy musí měřit stejným metrem, jinak by právo vůbec nemělo smysl.

A ještě ta písnička od Vondráčkové. Taky stojí zato:

https://www.youtube.com/watch?v=SoJYjcpj-Gc

Hodně silné. Mě to kdysi přimělo přehodnotit vztah k ženám. Víc chápat jejich vnitřní svět a být zodpovědnější (aspoň částečně). Kdo tohle naruší, přinejmenším okradl lidi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: REFORMY (263) Zásadní zvrat, obnova sousedství proti demagogii 22. 10. 2015 - 06:46
RE: REFORMY (263) Zásadní zvrat, obnova sousedství proti demagogii 22. 10. 2015 - 07:16
RE(2x): REFORMY (263) Zásadní zvrat, obnova sousedství radimvalencik 22. 10. 2015 - 16:14