Podzim na Toku (zpřístupněná část Brd)/1

17. říjen 2015 | 06.13 |

Odpověď na otázku ze včerejška, odkud jsou foto z článku: "Ve kterých horách jsem byl na výletě?"

"Vojenská" část Brd je oblíbeným místem mých výletů. Například na nejvýšší hoře, resp., náhorní planině - Toku - a na jejích svazích se člověk cítí jako na Šumavě či v Jeseníkách. Nyní je tato část již zpřístupněna, resp. oficiálně brzy bude, viz:

http://www.vojujezd-brdy.cz/

Jezdím sem ale už od nepaměti. Již před mnoha léty (zákaz - nezákaz) byla na vrcholu vrcholová kniha, do které se návštěvníci zapisovali i s uvedením svých plných jmen. Vrchol není jednoduché najít, protože náhorní plošina je zalesněná a velmi rozlehlá.

Roste zde (zejména na podzim) velké množství hub, jsou zde borůvky a hlavně brusinky. Především však jsou zde však velmi hluboké a tajemné lesy. Krásné v podzimním období.

Kdo se sem vydá autem přes Příbram může projet Obecnicí směrem do hor, zabočit vlevo směrem k Octárně a zaparkovat před zákezem vjezdu (nejlépe vlevo, kde je dostatek místa pro několik aut).

Lze volit mnoho různých tras. Měl jsem čas a tak jsem šel trochu náročnější, asi patnáctikilometrovou. Ani jsem nečekal, že nějaké houby najdu. Nakonec to byly dvě kila. Většinou václavek, ale také suchohřibů, klouzků, strakošů, ryzců.

Foto 1: Octárna. Umělé jezero hned na začátku cesty. Zásobárna vody pro Příbram. Nádherně tajemné v podzimní mlze.

Foto 2: Lesy jsou zde krásné a hluboké. Všimněte si svtětla pocházejícího od zbarvených stromů v pozadí.

Foto 3: A takové zážitky vás čekají nahoře. Mlžný opar kozlo okamžiku ještě zvyšuje.

Foto 4: Kamenité lesní potůčky. Spousta potůčků. Jedno z bohatství této části světa, které bude asi mít stále větší hodnotu.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář