-00: Maňásci podzemí USA: Hollande, Cameron

4. říjen 2015 | 20.17 |

Kam až se propadala současná euroreprezentace... Přece jen se Sobotka drží líp (jak dlouho mu to vydrží?).

Úvodní poznámka: Původní název byl "Před půlnocí" + specifikace. Chtěl jsem tím říci, že je to shrnutí dne. Ale také to, že v době, kdy to píšu, jsem už něco požil. Mj. i z hlediska případného soudního sporu či omluvy gramatických chyb typu shody v psaní y a i. Jenže na svém blogu mám pro název velmi omezený počet písmenek. Takže jsem zkrátil na "Před 00",což je totéž, ale někteří si mysleli, že spěchám do určité místnosti (obsah následujícího vzhledem k parametrům současného vývoje by dával zapravdu spíše této interpretaci). A navíc, i tak to zabralo hodně písmenek. Tak teďpíšu "<00", což je také totéž a navíc ještě kratší. Tak je možné lépe avizovat portfolio obsahu. Ale vyžaduje si to toto dlouhé vysvětlení. Moje manželka, když jsem jí to přečetl, k tomu dodala "nula od nuly pojde"; nevím, co, nebo koho tím myslela.
Začalo to "statečným" výrokem francouzského prezidenta Hollandea: "Francouzský prezident François Hollande na pátečním jednání v Paříži řekl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi, že ruské nálety v Sýrii musejí mířit pouze na Islámský stát (IS). Informují o tom zahraniční média. Moskva zahájila bombardování pozic v Sýrii tento týden a stala se terčem kritiky za to, že útoky nezaměřuje pouze na islamisty, ale že jí jde o podporu režimu prezidenta Bašára Asada.", viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/382356-utoky-v-syrii-musi-mirit-jen-na-islamisty-rekl-hollande-putinovi.html

K tomu jsem poznamenal:

A co řekne ten statečný člověk (HOLLANDE) teď: "Nemocnice charitativní organizace Lékaři bez hranic (MSF) v afghánském městě Kunduz byla bombardována. Tři spolupracovníci organizace přišli o život, dalších 30 se pohřešuje. Národnost obětí není známa. Nemocnice je těžce poškozena. Nemocnici podle všeho omylem bombardovali Američané." (Zpráva zveřejněná na též na Novinkách několik hodin poté.) Viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/382356-utoky-v-syrii-musi-mirit-jen-na-islamisty-rekl-hollande-putinovi.html

(Mj. – skutečně bylo jeho povinností se k tomu vyjádřit a povinností médií o tomto vyjádření informovat, případně komentovat Hollandeovo mlčení.)

Proto tímto se Hollande stal pro nejbližší dobu nepoužitelný, nastoupil do hry další maňásek:

"Ruské letectvo podniklo v Sýrii za posledních 24 hodin dalších dvacet náletů, deset z nich bylo zacíleno přímo na radikální hnutí Islámský stát (IS), oznámilo ruské ministerstvo obrany. Podle Moskvy narušila ruská vojenská mise velitelské struktury IS a jeho zásobování. Britský premiér (Cameron) nicméně zapojení Ruska do syrské války označil za obrovskou chybu." Viz:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1596047-rusko-pokracuje-v-syrii-v-naletech-cameron-oznacil-za-strasnou-chybu

Názorně ilustruje to, jak se současná euroreprezentace přeměnila v maňásky těch vlivových struktur, které ovládají i administrativu USA. Kdyby to nebylo tak smutné a nesignalizovalo rizika současného světa, bylo by to velmi komické.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář