Před 00: Uprchlíky do kvót SELEKTOVAT, či LOSOVAT?

13. září 2015 | 19.38 |

Zdvořilý dotaz:

Může mně někdo říci, jak se budou (pokud k tomu dojde) uprchlíci vybírat podle kvót? Konkrétně - budou se LOSOVAT, nebo se budou SELEKTOVAT, tj. např. silnější země si vyberou ty lepší a nám nechají zbytek? - Tak či onak - je to tak absurdní, že by se o tom ani nemělo uvažovat.

Nebo má snad pravdu Jozef Banáš?:

"Bývalý diplomat, poslanec a dnes v zahraničí nejpřekládanější a nejcitovanější slovenský spisovatel Jozef Banáš si při hodnocení současné utečenecké krize nebere servítky. Evropští politici, jejichž značnou část za své kariéry osobně poznal, jsou podle něj hlupáci a oportunisti nejhrubšího zrna, kteří se bojí přiznat i to, co prý dnes už ví každý idiot- totiž, že Sýrii, Irák a další turbulentní regiony rozdrbaly USA."

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Evrope-vladnou-nejvetsi-hlupaci-a-oportunisti-ja-je-poznal-V-Bruselu-jsou-idioti-Jozef-Banas-exdiplomat-a-nejprekladanejsi-Slovak-nalozil-i-Merkelove-USA-a-dalsim-399019

Za rovné podmínky:

""Nelze někoho urážet kvůli náboženskému přesvědčení, barvě pleti či sexuální orientaci, ale to neznamená, že nesmíme říkat pravdu a pojmenovávat věci otevřeně. Není přece možné považovat za urážku to, když řekneme, že se lidem nelíbí, jak se arabští návštěvníci chovají v Teplicích," dodal Oliva."

K tomu: To je určitě pravda. Ale zapomíná se dodat. Ani uprchlíci nemají právo "někoho urážet kvůli náboženskému přesvědčení, barvě pleti či sexuální orientaci". Nejsou nadřazenou rasou, které my ubozí tuzemští musíme vše tolerovat.

Obdivovatel hnutí SYRIZA Jeremy Corbyn zvolen předsedou labouristů

"Zvolení Jeremyho Corbyna předsedou labouristů je jedním z nejpřekvapivějších výsledků v jejich historii. Strana se výrazně posune doleva. Očekává se, že Corbynovo vítězství ovlivní formování levicové politiky v celé Evropě."

http://denikreferendum.cz/clanek/21236-novym-lidrem-labouristu-byl-zvolen-jeremy-corbyn

K tomu: Jsem trochu v rozpacích. Na jedné straně je dobře, že se lidí dokážou postavit tomu, co je jim vnucováno. Na druhé straně se obávám, zda se nezopakuje totéž, co se SYRIZA. http://radimvalencik.pise.cz/2559-reformy-173-zkusenost-syriza-a-vyznam-teorie.html

Potřebujeme kvalitní teorii a především potřebujeme tuto potřebu akutně pociťovat. To mi dnes v levicovém hnutí chybí nejvíce.

Před časem jsem na to důrazně upozornil v souvislosti se vznikem tehdy nové levicové platformy:

http://radimvalencik.pise.cz/2236-nova-levicova-platforma-od-prazdnoty-k-hloupostem.html

Za tím, co tam píšu, si stojím. A vývoj mně asi dává za pravdu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář