Mistr (K. Gott) na našem (VŠFS) plese

7. leden 2013 | 08.18 |

Mistr (K. Gott) na našem (VŠFS) plese

Na vystoupení Karla Gotta na plese Vysoké školy finanční a správní jsem čekal spíše se zvědavostí, než že bych se těšil na nějaký silný zážitek. A jak se mně to stává často, mýlil jsem se. Viděl a slyšel jsem něco, co se jen tak nevidí a neslyší.

Těsně před začátkem se v prostoru před pódiem shromáždilo takové množství lidí, že se skoro nebylo možné hnout. Přitom, což mě trochu překvapilo, velké procento mladých, pro které není zážitek z vystoupení Mistra spojen s nostalgickými vzpomínkami.

Jakmile se Mistr objevil, zavládlo značné vzrušení. Patrně i on sám prožíval určité napětí. Velmi brzy zjistil, že atmosféra je přátelská a spontánní. A tak předvedl, co umí. Bez playbacku. Naplno. Se vtipnými komentáři a přídavky. S takovým nasazením, jako kdyby to byl jeho poslední koncert v životě. Velmi podobný styl, jako má Lucie Bílá. A byl to zážitek. Hodně silný. Profesionální poctivost, schopnost prožívat reakce a cítění publika, být s těmi, co ho vnímají, upřímnost sdělení. Pokud jsem neformální označení "mistr", které jsme používali s kolegy při diskusi o tom, co nás čeká, bral s určitou ironií, tak při jeho vystoupení jsem slyšel a viděl skutečného Mistra.

Dík Karle a ještě moc takových vystoupení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.4 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře