V Bulharsku (3) Konferenční hotel a okolí

11. září 2015 | 05.00 |

Vrátil jsem se z týdenní konference v Bulharsku. Na jedné straně potvrdila obecný trend, že vědu o společnosti dnes spíše "vykazujeme", než abychom ji zaměřili na aktuální problémy, ale na druhé straně také to, že si tento problém vědci uvědomují a přemýšlejí, co s tím dělat. Aby se situace změnila, ale oni přitom "nevybočili z řady". Takže to ještě nějakou chvíli potvrvá, než dojde ke změně. Diskuse v kuloárech a v rámci společenského programu tak byly mnohem zajímavější, že to, co se odehrálo v rámci "povinného programu". Nejvíce mě potěšil zájem o koncept hry typu TITANIC, kterému se nyní věnuji. Přestože na půdu "seriózní" konference se zatím ještě jaksi "nehodí".

Přináším pár zážitků z toho, co jsem viděl a zažil mimo konferenci. Do třetího dílu jsem zařadil obrázky z okolí místa konference.

Foto 1: Pohled ze Slunečního Pobřeží na Jelení hory. Poslední skupoina hotelů je Elenité. Zde se konala konference.

Foto 2: Na druhé straně je poloostrov se slavným historickým městečkem Nesebar, které je oddělené jen úzkou šíjí od pevniny.

Foto 3: Hotel, ve kterém probíhala konference. Snobárna. A za velké peníze. Protože už trochu znám místní podmínky, našel jsem si skromnější ubytování v centru Slunečního pobřeží (asi tak za poloviční cenu).

Foto 4: Ovšem hned nad hotelem "Královský palác"  (10 minut) takovéto romantické místo. Zašel jsem sem během přestávky (promýšlel jsem svůj příspěvek) a dokonce zahlédl lišku. Nebyla zrzavá, ale hnědá. Vyfotit jsem ji nestačil.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář