Sečská přehrada, hrad Oheb (3)

22. srpen 2015 | 06.07 |

Zbytek letošní dovolené jsem trávil v okolí Chrudimi. Užíval jsem si to. Jednak "na plný úvazek" s vnoučaty, jednak domov člověk vychutná nejlépe po návratu z ciziny.

Švanda dudák by prý mohl vyprávět. Já takový světoběžník nejsem.

Jeden z prvních výletů jsem si udělal na Sečskou přehradu a hrad Oheb. Dnešní poslední pokračování věnované Sečské přehradě je o slavném a bohužel (za eurounijní peníze zničeném) potrubí.

Foto 1: Původního potrubí z dubových fošen stažených železnými obručemi (se závity) se zachoval jen kousek a odstavený "mimo službu". Před několika málo lety bylo potrubí tohoto typu téměř dva kilometry dlouhé. Světový unikát. Malými skulinami stříkali drobné fontánky vody několik metrů od potrubí všemi směry. Kdo to viděl, tak to byl pro něj zážitek.

Foto 2: Ještě jeden pohled na potrubí, které se dochovalo v areálu elektrárny. Můžeme si udělat představu o jeho velikosti.

Foto 3: Dnes je zde tato hrůza pořízená z eurodotací. Aspoň kousek původního potrubí mohli zachovat funkční. Ale třeba někdy dojde k nápravě. Určitě by to stálo zato.

Foto 4: Pohled na Chrudimku těsně pod elektrárnou vzdálenou do Sečské přehrady přes 2 km. Všimněte si vlevo výtoku z elektrárny, ze kterého však vzhledem k suchu žádná voda nevytéká.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář