Předstátnicový výlet VŠFS do Prokopáku

13. květen 2013 | 13.00 |

Katedra ekonomie a mezinárodních vztahů Vysoké školy finanční a správní pořádá odpolední sobotní výlet do Prokopského údolí s možností neformálních konzultací před státnicemi z mikroekonomie, makroekonomie i obecně – jak se na státnice připravit, na co si dát pozor, jak prezentovat závěrečnou práci a třeba též, jak si rozložit síly, aby to zkrátka vyšlo.

Základní údaje:

Odchod přesně ve 14.00 v sobotu 1.6.2013 ze stanice Metra Radlická, trasa B; na nikoho se nečeká.

Trasa – pouhé 4 km. Kolem hřbitova, vodárenské věže, po úbočí nad Zlíchovem (přírodní památka Ctirad), přes Dívčí hrady (nádherné výhledy na Prahu i okolí) do výletní restaurace Cvičiště nad Hlubočepy. (Odsud je k zastávce autobusu 10 minut a tramvaje 20 minut.)

Dotazy pedagogům z KEMV VŠFS lze klást po cestě i u piva (limonády) na cvičišti. Zde budeme cca do 17.00 (lze odejít dřív i později, podle nálady.)

Doporučuji jít s celou rodinou, děti apod. se zabaví vzájemně.

Na počasí nezáleží.

Hlavní program – dobrá zábava, takže může jít každý, kdo má zájem. Konzultace jsou jen "vedlejší program" (samotného mě zajímá, jak proběhnou a jaký budou mít efekt). Mohou je využít i ti, kterým ještě chybí zkouška. Čím budou dotazy konkrétnější, tím bude efekt větší. Počítám, že se vytvoří neformální skupiny po cestě i na místě. Moc si přeji, aby se akce podařila, založili bychom užitečnou tradici, která by mohla pozvednout úroveň studia a prestiž naší univerzity.


A hlavně: Domluvte se s kolegy, že půjdete společně, zprostředkujte jim informaci (ne všichni chodí pravidelně na poštu zprostředkovanou IS).

Plánek cesty:

Další údaje:

Přírodní památka Ctirad, viz:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ctirad_(p%C5%99%C3%ADrodn%C3%AD_pam%C3%A1tka)

Vrch Dívčí hrady (zde se odehrává část příběhu Obraz svatého Xaveria od Jakuba Arbese), především je zde však jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů na Prahu a okolí, viz:

http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%ADv%C4%8D%C3%AD_hrady_(Praha)

Jde se i kdyby trakaře padaly! (tj. při každém počasí.)

Těším se

Doc. Radim Valenčík, CSc.

Proděkan Fakulty ekonomických studií VŠFS

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře