Sobotkova omluva Zemanovi

4. srpen 2015 | 18.41 |

Před několika málo dny jsem napsal článek, ve kterém jsem kromě jiného a zcela vědomě uvedl:

"Myslím, že je na čase sestavit seznam skutečných a skutečně nebezpečných agentů, kteří ohrožují naši bezpečnost. Těch, co uráželi normální lidi, tím, že je označovali za xenofoby, rasisty apod. Těch, co tvrdili, jak utečenci budou pracovat, rozmnožovat a kultivovat naši populaci, vytvářet hodnoty... Agenty (vědomé i nevědomé) typu Halíka, Bělobrádka...

Rekord (bohužel) překonal premiér Sobotka, který hrubě urazil prezidenta Zemana, když řekl, že se "podbízí se těm nejhorším pudům a nahrává šíření nevraživosti vůči uprchlíkům".

Tito (vědomí či nevědomí) agenti ohrožují bezpečnost ČR. Pokud jsou nevědomí agenti (a nejsou dostatečně informování bezpečnostními složkami státu), měli by se nyní normálním lidem a prezidentovi omluvit. Není to jen otázka slušnosti. Ale také toho, abychom věděli, zda jsou řízení vyšší mocí než vlastním úsudkem a elementární morálkou."
Víc: http://radimvalencik.pise.cz/2601-pred-00-sestavi-nekdo-seznam-skutecnych-agentu.html

Pod výrazem "nyní" jsem měl na myslí po té, co se ukázalo, s jakým cílem byla migrační vlna vyvolána.

0pt;font-family:"Times New Roman","serif"">A lidé se vybarvují. Pokus zdevastovat země EU s použitím migračních zbraní je dostatečně čitelný. Někteří si však zvykli natolik být řízeni in-side informacemi, že si vůbec neuvědomují, "která bije" a pokračují ve svých nesmyslech, jako kdyby ani nebyli při smyslech.

K řízení formou poskytování in-side informací viz:

"Zákeřnost této formy spočívá v tom, že jednání podle in-side informací vede k úspěchu, zatímco jednání podle vlastního úsudku naopak k prohře. Člověk se tak postupně naučí nepoužívat a spíše potlačovat vlastní úsudek. Odsud je již kousek ke skupinové konformitě. Riziku podlehnutí této formě ovládání a následnému pádu do pasti skupinové konformity jsou vystaveni prakticky všichni, kteří vstupují do oblasti, ve které mohou svými postoji významněji ovlivňovat své okolí.

Člověk, který je vystaven této formě ovlivňování a podlehne jí, ztrácí schopnost komplexního uvažování, schopnost vytvářet si vlastní koncept vyhodnocení a předvídají reálného dění. Především však ztrácí schopnost systematického osvojování teorie popisující společenskou realitu. Teorie pro něj přestává mít hodnotu a nedokáže si ani představit, k čemu by mohla být. Právě proto, že mu zkušenost ve hře, ve které se stal již jen figurkou, říká, že řídit se vlastním úsudkem vede ke ztrátě. Přijetí konformního názoru v podobě získáné, přijaté a jím samotným šířené in-side informace o tom, jaké řešení se prosadí, jej připoutává k těm, co plně podlehli skupinové konformitě a (jak s oblibou říkám) "považují za normální to, co normální není"."
Podrobně a v širším kontextu viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2565-rizeni-osob-pomoci-in-side-informaci.html

Je smutné, že takto končí například i zakladatel a šéfredaktor kdysi slavných Britských listů, které v důsledku toho v podstatě končí též. Uvedu ukázku jeho výplodu z posledních dní (není výplodem jediným):

"Mohou šovinističtí Češi skutečně zaručit, že vědí, co bude v rychle se destabilizující Evropě za pět či deset let? Vzhledem k tomu, že se prostor v české kotlině stává pravidelně terčem útlaku, jsou si opravdu jisti, že za pět deset let nebudou z České republiky znovu utíkat před útlakem a pronásledováním a čelit v západní Evropě obdobnému šovinismu, jaký nyní vyvolávají?

Když se už i sociální demokraté jako Zdeněk Škromach (který ostatně nikdy nevynikal zrovna výraznou inteligencí) připojují k protofašistickým požadavkům, aby Brusel vytvořil "Pevnost Evropa" a neprodyšně uzavřel hranice schengenského prostoru, je zjevné, že se česká společnost drtivou většinou propadá do opravdu patologického hnusu. Ve vlně hysterického šovinismu, rasismu a xenofobie úplně zmizelo normální uvažování, z jehož je jasné, že uprchlíci jsou lidé jako my, mají stejné potřeby a obavy a prchají před válkou a pronásledováním a mají právní nárok na ochranu.

Nesmyslné pokusy idiotských politiků, k nimž se nyní přidávají i Češi zabránit lidem, kteří naléhavě potřebují pomoc, k tomu, aby do našich zemí přišli, se nemohou podařit. Česku ani schengenskému prostoru ani Bruselu se prostě nepodaří uzavřít se před lidmi, kteří prchají před hrůzami války a nemají kam jít."

Viz: http://blisty.cz/art/78364.html

K tomu jen pár poznámek:

- Požadavek ochrany hranic = podle Čulíka protofašismus.

- Výrok "Ve vlně hysterického šovinismu, rasismu a xenofobie úplně zmizelo normální uvažování" netřeba ani komentovat.

- Čulík úplně zapomněl, že ČR (i její předchůdci) byli a jsou naprosto vštřícní (příkladně vstřícní) vůči všem uprchlíkům i ekonomickým imigrantům (z Řecka po fašistickém puči, z oblasti obývané pronásledovanými Kurdy, z Vietnamu, z Ukrajiny...), kteří byli aspoň trochu jako my v tom smyslu, že byli ochotni respektovat zákony, bez nichž žádná pospolitost nemůže existovat. Jinak by netvrdil: "uprchlíci jsou lidé jako my". Nikdo přece nic proti takovým uprchlíkům nemá.

Ale zanechejme Čulíka Čulíkem. Jemu ani jeho Blistům už asi není pomoci. Jen si dobře všímejme, kdo podobným způsobem "čulíkovatí".

Za zaznamenání ovšem stojí i opačný případ. Výrok premiéra Sobotky týkající se Zemanovy cesty do Číny:

"Druhá světová válka podle premiéra přinesla Číně jako oběti agrese milióny mrtvých a Zeman se zúčastní oslav konce války a důstojně uctí její oběti v rámci pietní vzpomínky. "Nevidím na tom nic špatného. Srovnávat tuto cestu s nedávnou návštěvou Moskvy je nesmysl, vůči Číně neuplatňuje EU žádné sankce," míní premiér."

Viz: www.novinky.cz/domaci/376766-zeman-v-cine-nevidim-na-tom-nic-spatneho-mini-sobotka.html

Týká se to sice trochu odlišní problematiky (či přesněji problematiky, která se na první pohled zdá být odlišná), ale lze to chápat i jako určitou omluvu za unáhlený výrok nekorektně kritizující Zemana za jeho postoj k otázce uprchlíků či tzv. uprchlíků.

Není to totiž zas tak odlišný problém. Týká se největšího současného problému zemí EU: Úplného a všestranného selhávání euroreprezentace a jejích pasáků (což jsou ti, kteří ji dosadili a kteří ji řídí vydíráním či selektivním přísunem informací).

Tím víc je třeba ocenit, že se náš premiér trochu pochlapil. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.67 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sobotkova omluva Zemanovi ondrey 07. 08. 2015 - 00:37