Po 4. v Istrii (14) Mezi Děvínem (Duino) a Terstem

11. srpen 2015 | 07.00 |

Letos se to sešlo tak, že jsem procestoval skoro celou bývalou Jugoslávii. Dodnes je na jejím místě cítit morální sílu tohoto multikulturálního, multináboženského, multijazykového státu, který se pokusil spojit tradici království, ideál socialismu a demokracii. Pokračovatele v nejlepších tradicích Rakouska-Uherska a předchůdce nevděčné EU.

Věnuji pár příspěvků cestě po Istrii. Jsem zde po čtvrté a cítím se už skoro jako doma. Ale ono to tu je skutečně velmi milé, přátelské, nám blízké. Až do penzionu v Truške (Slovinsko, kousek od moře a od Koperu) je to z Prahy něco málo přes 800 km a 8 hodin cesty. Penzion je v kopcích mezi vinicemi s nádherným výhledem na Julské Alpy, Dolomity, zátoku Jaderského moře, Terst, okolní kopce připomínající Jeseníky.

Program pohodový - posnídáme, výlet do hor, přejezd k moři, piknik, spánek pod borovicemi, koupání v moři, procházka městem a nákup, večeře na verandě s výhledem. A nebo celodenní výlet.

Foto 1: Pobřeží mezi Děvínem (Duinem) a Terstem, cca 30 km patří k nejkrásnějším místům. Kolem skalnatých břehů je procházka, která stojí zato.

Foto 2: Pohled na zámek v Děvíně a na cestu nad skalami.

Foto 3: Z městečka Prosek je kousek do "Atomové katedrály", jak jsme přejmenovali velkolepý chrám na skalách nad Terstem.

Viz: https://it.wikipedia.org/wiki/Santuario_Mariano_di_Monte_Grisa

Foto 4: Pohled v chrámu směrem k nebi. Zážitek. Dost rozporuplný. Přístě více.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář