Po čtvrté v Istrii: Víno - a jaké!

29. červenec 2015 | 12.10 |

Zpracovávám další sérii fotek z dovolené v Istrii. Ty, na které jsem teď narazil, zveřejňuji v předstihu. Jsou z vinného sklepa hned vedle penzionu v Truške. Ekologiícké vinohrady a výroba vín RODICA, viz:

www.rodica.si

Pokud zavítáte poblíž, určitě toto místo navštivte. Nejdříve nás přilákalo architekturou, která se nic nezadá se slavnou brněnskou vilou Tugendhat. Když jsme si ji prohlíželi, pan majitel nás pozval na ochutnávku vín. Chuťově - báseň. I v kategorii grand reserva, v ceně od 10 do 15 euro. Z bezprostředního okolí Truška a plně přírodní. Ochutnali jsme bílá i červená vína a něco málo koupili s sbeou.

Foto 1: Dubové, akátové a smířené dubovo-akátové sudy. Víno, které kvasí v moderních nerezových tancích se zde nechává uzrát.

Foto 2: Pohled na vinný sklep s vilou, která je kompletně vybavená nejen pro degustace, ale např. i pro konference s větším počtem účastníků. Výhled na protilehlé krásné Dragoňské údolí i okolní hory.

Foto 3: Ještě jeden pohled na vilu a okolní vinice.

Foto 4: Toto je "střecha". Přirodně zatravněná. Člověk netuší, co se pod ní skrývá.

Už jenom kvůli tomu vínu tam stojí zajet. Směle snese srovnání s víny z nejlepších vinic světa. Povídali jsme si o technologii výroby a dozvěděl jsem se spoustu nových věcí.

Poznámka:

Ostatní foto zveřeejňuji v rámci seriálu, ve kterém budu za pár dní pokračovat. Toto je úvod k jednotlivým dílům:

Letos se to sešlo tak, že jsem procestoval skoro celou bývalou Jugoslávii. Dodnes je na jejím místě cítit morální sílu tohoto multikulturálního, multináboženského, multijazykového státu, který se pokusil spojit tradici království, ideál socialismu a demokracii. Pokračovatele v nejlepších tradicích Rakouska-Uherska a předchůdce nevděčné EU.

Věnuji pár příspěvků cestě po Istrii. Jsem zde po čtvrté a cítím se už skoro jako doma. Ale ono to tu je skutečně velmi milé, přátelské, nám blízké. Až do penzionu v Truške (Slovinsko, kousek od moře a od Koperu) je to z Prahy něco málo přes 800 km a 8 hodin cesty. Penzion je v kopcích mezi vinicemi s nádherným výhledem na Julské Alpy, Dolomity, zátoku Jaderského moře, Terst, okolní kopce připomínající Jeseníky.

Program pohodový - posnídáme, výlet do hor, přejezd k moři, piknik, spánek pod borovicemi, koupání v moři, procházka městem a nákup, večeře na verandě s výhledem. A nebo celodenní výlet.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář