REFORMY (176) Konec podbízivého radikalismu

24. červenec 2015 | 04.00 |

V logice věci zařazuji do seriálu o reformách též tento článek, který jsem napsal před několika dny:

Před několika dny jsem napsal článek "Řízení osob prostřednictvím in-side informací", který (k mému překvapení a potěšení) zaznamenal větší množství pozitivních ohlasů, než jsem čekal. Znamená to, že (někteří) lidé začínají přemýšlet. A to je to hlavní, o co v současné době jde.

Dnes se k tomuto tématu vracím. Příležitost k tomu mě nabídl skvělým účinkováním v pořadu Události, komentáře na ČT 24 20.7.2015 profesor Tomáš Halík. Dostal tak velký prostor pro svou exibici, jako doposud nikdo. A využil ji dokonale. Ke svému znemožnění. Určitě si nenechtě ujít (od poloviny 3. minuty pořadu), viz:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/

Především však přímo učebnicovým způsobem ilustroval to, co jsem uvedl (v kontextu toho, jak funguje současná moc využívající in-side informace k ovlivňování chování lidí) v již zmíněném článku:

0pt;font-family:"Times New Roman","serif";mso-fareast-font-family: "Times New Roman";mso-font-kerning:16.0pt;mso-fareast-language:X-NONE; mso-bidi-font-weight:bold">"V současné době se dostává tento systém uplatňování moci do krize z několika důvodů:

- Pokud v době Havlova "humanitárního bombardování" bylo jádro moci konzistentní, dnes není, což má dvě příčiny. Jednak "vytloukání klínu klínem", tj. překrývání jednoho konfiktu ještě větším, má svá omezení. Jednak se objevil fenomén zaslepeného podbízivého radikalismu, tj. předhánění se v absurditě silových řešení."

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/2565-rizeni-osob-pomoci-in-side-informaci.html

V dnešním pokračování se pokusím být konkrétnější. Tvrdím, že jsme svědky hluboké krize současné společnosti (pro jednoduchost ji uvažuji v měřítku EU), jejíž institucionální systém je ovláván strukturami založenými na pozičním investování propojenými se strukturami založenými na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad. To vede k fatálnímu poklesu ekonomické efektivnosti s následnými sociálními dopady, které budeme pociťovat stále více, rozpadu právního a bezpečnostního systému, morální krizi apod. Podstata selhání je překrývána vyvoláváním a vyhrocováním konfliktů takového rozsahu a intezity, jaké si ještě před několika málo lety nikdo nedokázal představit. To je ovšem navazující a ještě mnohem těžší selhání stávajících nositelů moci. Tři oblasti těchto konfliktů dorostli do hranice, která nás dostává na pokraj přežití:

1. Problém migrace, ve kterém nejde o nic jiného než o válku vedenou imigračními zbraněněmi proti EU a následné rozpoutání imigrační občanské války v zemích EU. Cílem je nejen definitivně vyřadit EU jako reálného globálního hráče, ale především preventivně likvidovat možnost sociálního odporu vůči rozkrádání EU "shora" (tou mocí, která se vymkla jakékoli kontrole).

2. Vyhrocování konfliktu na Ukrajině se zjevnou snahou vnutit Rusku vojenskou účast na tomto konfliktu a vyvolat masívní vojenský konflikt Ruska s EU. I toto by vedlo k faktické likvidaci EU jako globálního hráče a "efektivnímu překrytí" příčin ekonomických a sociálních problémů, které nás čekají. (Mj. je velmi dobře čitelné, jak jsou různými formami ze strany určitých zpravodajských enkláv USA podporováni ruští jestřábi proti pragmatické politice Putina.)

3. Tunelování evropského finančního systému (včetně životních úspor občanů EU) prostřednictvím "záchrany" Řecka stále brutálnějším způsobem (ve smyslu dopadů na řeckou, ale i eurounijní ekonomiku). Návazně snaha zneužít problém řeckého dluhu k centralizaci EU, tj. posílení moci těch, co selhali a celý problém způsobili.

Profesor Halík se vyjádřil ke všem uvedeným otázkám. Nebudu jeho odpovědi rozebírat. Považuji za vhodnější, aby si je vychutnal (to je, myslím, to pravé slovo) každý sám. Přes líbivou "měkkou" rétoriku bylo jeho vystoupení (podle mě a nechť každý posoudí) ve skutečnosti příkladem extrémní pozice ve všech třech otázkách, tj.:

Ad 1. Vzít každého imigranta (ať se vytvoří co nejlepší podmínky pro rozpoutání imigrační války).

Ad 2. Vyhrocovat vztah k Rusku, připravovat se na konflikt sním a vyvolat tento konflikt.

Ad 3. Řešit problém řeckého dluhu podřízením Řecka celé EU centrální moci (což je např. ta moc, která půjčovala Řecku peníze v dobré víře a netušila, že má Řecko zfalšované statistiky).

(Účinkování profesora Halíka trvalo celých 20 minut, ale kdo se na ně podívá, nebude litovat.)

Profesor Halík předvedl konstrukci, kterou stojí za to si zapamatovat. Představuje ten "podbízivý radikalismus", který se stává neprůchodným, neudržitelným a v důsledku kterého se bude rozpadat celý systém moci, která se neobejde mimo jiné bez řízení lidí prostřednictvím poskytování in-side informací.

Mimo jiné – v den, kdy (dopoledne) píšu tento článek, se večer (v 19.00 na Majdanu) připravuje další událost, podle které bude možné usuzovat na to, jak drastické parametry bude mít příští vývoj. K tomu viz prohlášení Pravého sektoru:

Všichni na Majdan. Pryč s vládou zrádců!

21. července v 19:00 se na náměstí Nezávislosti koná lidové shromáždění "Pryč s mocí zrádců", která organizuje vojensko-politické hnutí "Pravý sektor".

Každým dnem Porošenko sám sebe zdiskreditoval. Tím, že nastoupila cestu zrady národních zájmů, tato vláda ztratila legitimitu a morální právo vést ukrajinský lid.

Lidé, kteří vstoupili do vládních úřadů díky krvi vlastenců, rychle zapomněli na vše, co bylo slíbeno na Majdanu. Znakem současné vlády je totální korupce, která vede ke zbídačení ukrajinského lidu. Její pseudoreformy přivádí lid do chudoby a zoufalství, a lustrace degenerovaly na přeskupení starých zkorumpovaných kádrů.

Pronásledování vlastenců a boj proti dobrovolníkům a dobrovolnickému hnutí, spolupráce s ruskými agresory, protiústavní předávání ukrajinského území nepříteli - to je politický "program" Porošenka a jeho komanda.

Tento režim je ze své podstaty protilidový a pokračování jeho dominance ohrožuje budoucnost ukrajinského národa. Vláda, která otevřeně vyhlásila válku svým lidem, musí být smetena silami národní revoluce.

Požadujeme kompletní změnu vlády, která nesplnila naděje, které do ní národ vkladl. Tuto vládu zrodil Majdan - a Majdan ji také smete.

Každý, komu není lhostejný osud naší země, by měl přijít do národního shromáždění 21. července na Majdanu. Osud Ukrajiny a váš vlastní osud je ve vašich rukou!

V úterý 21. července v 19 hodin - všichni do ulic!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář