Balkánská výprava 10: Sarajevo - prolínání kultur

11. červenec 2015 | 07.00 |

Uveřejňuji obrázky s komentářem z velmi zajímavé cesty, na které jsem navštívil místa někdejších velkých střetů, bojů a tragédií, ale i překrásnou přírodu a historické památky. Bosnu a Hercegovinu ("obé" její části), Srbsko, Kosovo ("obě" části Kosova), Sandžak, kde se možná rodí evropský ISIS...

V tomto seriálu se věnuji především turistickému aspektu cesty (zážitkům, příběhům i využitelným zkušenostem). Pokud má někdo zájem o sociálně politický aspekt, mohu ho odkázat na dva články, kde jsem stručně shrnul některé poznatky:

Balkánská zkušenost a dnešní dění:

http://radimvalencik.pise.cz/2484-balkanska-zkusenost-a-dnesni-deni.html

Bez rehabilitace Srbska a Srbů to nepůjde

http://radimvalencik.pise.cz/2487-bez-rehabilitace-srbska-a-srbu-to-nepujde.html

Foto 1: To není Kodaňská u Heroldových sadů (pohled z okna mé kanceláře). To je Sarajevo. V některých ulicích se člověk cítí jako doma.

Foto 2: Jeden z pohledů na střed města a okolní hory.

Foto 3: Další z pohledů na střed Sarajeva.

Foto 4: A to už jsme na cestě do Srbska. Čeká nás město Višegrad. Ještě v Bosně, ale v srbské části. Krásná silnice první třídy (tak, jak je zakreslena na mapě), se nečekaně změnila v polňačku. Ještě jsme v muslimské části. Že by došly peníze? Nebo byly "přerozděleny"? A bude průjezdná? Docela fajn dobrodružství. Ale s jízdou po D1 do Brna se nedá srovnat.


 

 (Pokračování zítra)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář