Před 00: Exhibice místopředsedy KSČM

7. červenec 2015 | 22.50 |

O současné postmoderní době dost (hodně) vypovídá výkon Jirky Dolejše na FB:

Jiří Dolejš: Řecko potřebuje dohodu a ne chaos. Lidé jsou tam zmatení, protože se s nimi nemluví otevřeně a návrhy na řešení se každou chvíli mění. Oficiálně je země už v defaultu ale bez dohody přijde na mimořádné postupy a krizové řízení: "Řecko nad propastí" - Deník Referendum – "Řecký příběh je tragický v tom, že Řekové ve většině dobře chápou význam integrace. Evropu opustit nechtějí."

www.denikreferendum.cz

Jiří Dolejš: Jak mají ti chudáci odpovědět na otázku, zda souhlasí s a) dokumentem "Nutné reformy", který už byl stejně změněn a b) dokumentem "Předběžná analýza dluhové udržitelnosti" když tomu asi nerozumí. A co že koaliční partner SYRIZy odmítají snížit vojenský rozpočet nebo že soukromníci blokují zvýšení DPH v hotelích z 6 na 10% (u nás 21%) nebo že devalvovaná drachma by zdražila dovozy energie ale i léků či potravin...tahle debata prostě chybí. Takže se ani netuší, co nastave v pondělí po referendu.

František Štván: Řecko jsou především lidé, kteří nic nezpůsobili...

Radim Valenčík: Toto je řádově lepší a přesnější:

http://www.literarky.cz/politika/svet/20158-jak-nmecke-a-francouzske-banky-dovedly-ecko-ke-krachu

Jiří Dolejš: Jenže také agitace o špatném kapitalismu nic moc reálně nevyřeší... Když už si Řekové v tomto systému půjčovali tak co s tím, tak zní otázka. Že kapitál sleduje své zájmy, není zrovna velký objev. Ale co říci prakticékého lidem?

Radim Valenčík: Tady si to vyjasníme. Je to i o tom, co se děje u nás a s námi:

http://radimvalencik.pise.cz/2480-8-7-se-sejdeme-k-otazce-reckeho-dluhu.html

Jiří Dolejš: Obávám se, že pokud jde o výsledek tak spíš vládne temno - u vlády i u opozice. Včetně radílků ze zahraničí.

Radim Valenčík: http://radimvalencik.pise.cz/2494-vyber-z-clanku-o-velke-recke-lzi-pred-diskusi-8-7.html

Jiří Dolejš: Možná měli zabrzdit své elity v jejich avanturismu už před 15 lety - cenu teď budou platit tak jako tak vysokou.

Radim Valenčík: Jinak - ne lidé jsou zmateni, ale současná euroreprezenace zcela podlehla skupinové konformitě. Je ta to nádherný důkaz v podobě VŠECH zveřejněných prognóz výsledků referenda. K tomu viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2503-reformy-158-recka-lekce-a-skutecne-reformy.html

http://radimvalencik.pise.cz/2507-pred-00-recko-omyl-le-penove-klaus-do-cerneho.html

Jiří Dolejš: EU nefunguje dosattečně a je elitářská. To jsou ale jiné celky také. Eurofibie Klause už je směšná - navíc místo federalizace ordinuje dezintergaci, což by problém spíše zhoršilo.

Radim Valenčík: Jirko, je to jinak. Celá, zdůrazňuji celá, euroreprezentace se vyvinula do podoby, kdy vydíratelní (mezi s sebou i přes zpravodajské služby US) dosazují vydíratelné. Merkelová exemplární příklad. To je prostě fakt. Tak to (ne)funguje. Otázka je, co s tím, Momentálně probíhá naprostý rozklad institucí. Nejsem pro "hurářešení" - proto jako sjednocující prvek navrhuji komplexní skutečné reformy spojené s realistickou vizí. --- A ještě pozor. Jakmile by někdo začal za normální považovat to, co normální není, vystavuje se velkému riziku, že do té konformity taky spadne. A odsud ven je cesta velmi těžká. ------- Mj. - ta šílená ostudu "s celoevropskými" odhady výsledků referenda. To svědčí o tom, kam až jsou "elity" schopny zajít ve lhaní a obelhávání sami sebe.

Jiří Dolejš: To zní jako PŠM ODS - EU nefunge líp nebo hůře než jiné čáasti globální ekonomiky, kromě Číny. Problém je polvičoatost integrace ale na demokratický defixit lze nadávati jinde (USA, Rusko), takže to prostě vypadá jak eurofobie a nevěcný přístup.

Radim Valenčík: Tak se mně zdá, že začínáš trpět nějakou papaláškou povýšeností. Uzavíráš se do svých názorů a druhé posuzuješ ze své skořápky. 1/ Nikde jsem nehlásil ke Klausovu dědictví, jen někdy s ním souhlasím (jehonázor na humanitární bombardování, příčiny kofliktu na Ukrajině... - a za tyto lumpárny skutečně může Brusel, tedy přesněji euroreprezentace). 2/ Pokud jde o pozitivní řešení - myslím, že toto je kus poctivé vědecké práce a přinejmenším slovo do pranice:

http://radimvalencik.pise.cz/2316-reformy-99-odkaz-na-monografii.html

Jiří Dolejš: To neřeší dnešní problém Řeků - akademických hypotéz mlže být plno, ale ten jejich premier nese odpovědnost za zvládnutí bankrotu teď: Hlavní je nyní GR dohoda o řešení dluhu a ne chaos. A pokud bude přijata pak co se získaným časem - v členění na cíle rátkodobé středěndobé a co nechá těm oc přijdou po dalších volbách. To je základ. Kecy o zlé EU neřeší nic, pokud tu nejsou reálné návrhy na úpravu evropské architektury.

Radim Valenčík: Ten návrh reforem (v monografii, myslím poctivá týmová práce a ne "akademická hypotéza", to je také projev papalášství, takové povrchní hodnocení) se týkal Tvé výtky "relevantí by bylo návrh jak upravit evropská pravidla". - Tak to je ten komplexní návrh. Pokud jde o řešení problému Řecka, tím se zabýváme zítra. Jiří Dolejš: Ale no tak - já nezpochybuji že někdo něco poctivě sepisuje ale copak něco takového má připraveno vláda v řeckém parlamentu nebo to snad má nějaký přímý dopad na úpravu pravidel evropského rozhodování včetně ECB ? To přeci nemlžeš myslet vážně - lobbuj si za své nápady, ale netvař se že je to něco "na stole" EU či GR

Dvořák Karel: Smutné je, že ani komunista nepoukáže na hlavní příčinu zadlužování a to je, dle mého kapitalistický systém. Systém je postaven na dluzích, úvěrech, bezmezné moci bankéřů. Bankéři nemají zájem na splacení dluhu, právě naopak, mají zájem dluhy stále navyšovat a to se děje v celém kapitalistickém světě. Proč se socialismus obešel bez takových astronomických dluhů? Banky v socialismu neměly takovou moc.

Jiří Dolejš: Dluhy byly i za socialismu - Praha byla čestná výjimka, Ale Budapešť, Bukurešť, Waršava - to byste koukal. A ta tabulka nedává moc smysl. Nejde o objem dluhu - ale o schopnost ho splácet. Tomu se říká bludný kruh - tak snad uítra představí nějaké návrhy. Jinak by vznikl dojem, že o dohodu snad ani nejde.

Jaromír Tasáry: Pane Jíří vy musíte být optimsta. Řek si za oslední peníze koupí peneženku

Dvořák Karel: Má Ing Jiří Dolejš ověřitelné údaje o dluzích soc. států? Rád bych na to koukal. Asi existovaly, ale určitě né v takové astronomické výši.

Jiří Dolejš: Stačily na to aby roztočily dluhovou spirálu - místo ideologizace dluhů je třeba si uvědomit to hlavní že odpovědností vlád je že dfluhy nesmí překročit schopnost splácet. A to v jakémkoliv režimu.

Dodatek: Učit se, učit se, učit se - ale hlavně vnímat, co říká či píše ten druhý.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Před 00: Exhibice místopředsedy KSČM ing. karel hušner 08. 07. 2015 - 01:44