REFORMY (158) Řecká lekce a skutečné reformy

6. červenec 2015 | 08.55 |

Řecké referendum dopadlo podle očekávání 62:38 (tedy alespoň mých očekávání).

Připomeňme se, co říkala "naše" (eurounijní) propaganda: "Před klíčovým nedělním referendem v Řecku přibývá příznivců záchranného plánu, který navrhovali mezinárodní věřitelé. V nejnovějším průzkumu se tábor těch, kdo by hlasovali pro, vyrovnává s odpůrci škrtů."... a podobně, viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/374085-pred-nedelnim-referendem-je-recko-rozdelene.html

K tomu jsem na blogu 3.6. napsal:"Myslím, že je to dost marná a dost průhledná snaha o manipulaci. Brzy uvidíme."

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/2499-pred-00-jeste-k-sibenicim-a-recku.html

První, co z řeckého refferenda vyplývá, je hluboký úpadek současné euroreprezentace. Víc než 20 % v odhadu výsledků referenda prakticky VŠEMI oficiálními agenturami!

Zapamatujme si to. To není a nemůže být "statistická chyba". A nelze to vysvětlit ani jen tím, že nám lhali. Euromanipulátoří lhali nejen nám ale především – a to je nutné zaznament především – lhali sami sobě!

Vytvořila se kasta uzavřená do sebe, zcela zřejmý případ skupinové konformity, kde součastí toho, co se považuje normální, je lhaní a nalhávání. Lžou normálním lidem a nalhávají si sami sobě. Hluboký úpadek morality i racionality. To je "naše" současná euroreprezentace.

Velká řecká lež praská. Teď se začnou projevovat další její důsledky. Například to, na koho byl přenesen řecký dluh a kdo na něm vydělal. Jaký bude mít v "neřecké" části EU dopad na veřejné rozpočty a penzijní systémy fondového typu.

Řecko tak jak tak přejde k drachně či okolkovanému euru. Patrně přirozenou cestou postupného vydávání náhradních poukázek s hodnotou uvedenou v eurech. Dluh se bude muset zásadně restrukturovat a zejména upravit režim jeho splácení. Ale to je ta méně zajímavá část příběhu.

Mnohem a mnohem důležitější bude, jak se využije prostor, který se otevírá odhalování Velké řecké lži, pro prokomunikování skutečných reforem. Reforem, které jsou nezbytné, pokud máme vyjít ze slepé uličky, do které nás zavedlo selhání současné euroreprezentace.

K tomu připomínám naše setkání 8.7. v 18.00:

http://radimvalencik.pise.cz/2480-8-7-se-sejdeme-k-otazce-reckeho-dluhu.html

K tomu podklad:

http://radimvalencik.pise.cz/2494-vyber-z-clanku-o-velke-recke-lzi-pred-diskusi-8-7.html

Bude to neformální a příjemné.

K tomu jen malý příklad z našeho prostředí toho, kam skupinová konformita současné euroreprezentace vede v podání jejích horlivých slouhů:

"Buďte vděční Bruselu. Chrání nás před debilitou z Východu, píše Pavel Šafr."

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Budte-vdecni-Bruselu-Chrani-nas-pred-debilitou-z-Vychodu-pise-Pavel-Safr-382692

K tomu: Bohužel míra degenerace "Západu" dosáhla rekordní úroveň. Stačí příklady Řecko, Ukrajina, uprchlíci, tolerance ke špiclování vrcholných politiků a osazování vrcholných postů těmi, kteří jsou na základě toho vydíratelní. Vrcholná úroveň rozkladu, kterou může nevidět jen ... a obhajovat jen .....
(Pokračování dalším příspěvkem)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář