Balkánská výprava 5: Z Banja Luka do Jajce

6. červenec 2015 | 07.00 |

Uveřejňuji obrázky s komentářem z velmi zajímavé cesty, na které jsem navštívil místa někdejších velkých střetů, bojů a tragédií, ale i překrásnou přírodu a historické památky. Bosnu a Hercegovinu ("obé" její části), Srbsko, Kosovo ("obě" části Kosova), Sandžak, kde se možná rodí evropský ISIS...

V tomto seriálu se věnuji především turistickému aspektu cesty (zážitkům, příběhům i využitelným zkušenostem). Pokud má někdo zájem o sociálně politický aspekt, mohu ho odkázat na dva články, kde jsem stručně shrnul některé poznatky:

Balkánská zkušenost a dnešní dění:

http://radimvalencik.pise.cz/2484-balkanska-zkusenost-a-dnesni-deni.html

Bez rehabilitace Srbska a Srbů to nepůjde

http://radimvalencik.pise.cz/2487-bez-rehabilitace-srbska-a-srbu-to-nepujde.html

Foto 1: Vchod do budovy vlády Republiky Srbsko. Místní ji považují za kolaborantskou, i když vzešla ze svobodných voleb a dělá spíše politiku možné. Dikriminace Srbů ze strany současné euroreprezentace je zde ovšem zřetelně cítit.

Foto 2: Kaňon řeky Vrbas je nádherný. Foceno za jízdy z auta. I zde probíhaly těžké boje. Banja Luku se podařilo zachránit před zničením.

Foto 3: Nádherné jezero na cestě do města Jajce (Vajíčka). Pozor. Stačí krok a následuje pád. Kdo má závrať, ať se k okraji raději nepřibližuje.

Foto 4: Město Jajce je pozoruhodné. Má všechno - přírodní i historické rarity. Například tento přírodní vodopád hned u vjezdu do města. Vlevo je vidět historickou bránu.


 

 (Pokračování zítra)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře