Po místech konfliktů - vyhaslých či doutnajících?

29. červen 2015 | 07.47 |

Vracím se z velmi zajímavé cesty, na které jsem navštívil místa někdejších velkých střetů, bojů a tragédií. V Bosně a Hercegovině (v "obou" jejích částech), v Srbsku, v Kosovu ("obou" částech Kosova), v Sandžaku, kde se možná rodí evropský ISIS. Konflikty vyhaslé i doutnající. Konflikty, v nichž jde o majetky i o víru.

Měl jsem možnost vidět, jak se na tom, co se odehrálo, podepsaly různé vnější vlivy, včetně neblahé role EU, která tím spustila procesy, v jejichž vleku se nyní nachází. EU uvádím právě proto, že bez ní si ztěží představuji pozitivní vyústění. A to i s přihlédnutím k tomu, že celou EU čeká složitý proces přeměn, který bude doprovázen sociálními střety. Jde o to, aby nedošlo k pokusu o jejich překrývání vyvoláváním nepřátelství různého druhu.

Podrobně uvedu, až se vrátím i s obrázkovou domumentací.

Tady je ukázka. Ze setkání na Kosově hoře za účasti asi 10 000 osob. Hlavní heslo: "Kosovo je Srbsko". Jeden z pohledů. Viděl jsem i řádně obdělávanou půdu kosovskými Albánci. Ale to už je na delší povídání.

Takže v případě, kdy vše dobře dopadne a náš "konvoj" v pořádku a podle plánu dojede, začnu uveřejňovat na pokračování to, co souvisí i s aktuálním děním u nás.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře