Před 00: O xenofobii a ztracené důvěře v Ukrajinu

20. červen 2015 | 21.50 |

Cenné přiznání Porošenkova muže

Na profilu T. Haase:

Poradce prezidenta Porošenka uvažuje o vítězství nad Ruskem v totální válce

Rusko by případnou totální válku s Ukrajinou prohrálo, napsal na stránkách týdeníku "Zerkalo Nedeli" tajemník Rady národní bezpečnosti a poradce prezidenta Porošenka Volodymyr Gorbulin.

Podle něho totální válku začne "rozhodnutí ruské vlády zahájit otevřenou vojenskou agresi pro získání pozemního koridoru na Krym a neomezený přístup k ruskému vojenskému kontingentu v Podněstří.

"

Gorbulin sice považuje tuto možnost za méně pravděpodobnou, nicméně předpovídá, že Kyjev má veškeré šance na vítězství.

"Odpor ukrajinského lidu proti ruské agresi dříve nebo později vrátí vedoucí státy světa na naši stranu a prohloubí mezinárodní izolaci Ruska. Kromě toho, přenesení bojů na jeho území bude na samotné Rusko mít nevyhnutelný demoralizující a demotivující úćinek, jako v každé totální válce.

V případě Ruska bude jeho porážkou v takové válce definitivně vyřešen problém jak se zbavit současné "páté kolony" na Donbasu a na Krymu a jeho otevřených sympatizantů a Ukrajina získá svůj vlastní "hrdinský epos" jako inspiraci pro vlasteneckou výchovu budoucích generací.

Většina problémů ukrajinsko-ruských vztahů bude definitivně vyřešena, historické cesty obou národů se navždy rozejdou, a stupeň vzájemného antagonismu dosáhne nejvyšší úrovně.

I v případě okupace ukrajinského území ruskou armádou nebude konflikt ukončen - bude pokračovat partyzánské hnutí a podvratná činnosti proti okupantům.

Podle tohoto scénáře, do konfliktu nevyhnutelně tak či onak zasáhne západ, zavedením nových, závažných sankcí proti Ruské federaci, celkovou politickou izolací ruského vedení, možná s výjimkou ruského zastoupení v Radě bezpečnosti a dalších mezinárodních organizacích.

Na druhé straně by cenou za vítězství bylo zničení infrastruktury a ekonomického potenciál Ukrajiny a mnoho obětí z civilních i vojenských řad.

Je třeba poznamenat, že ukrajinská totální válka by byla čistě defenzivní. Nemusí to nutně vést k hromadným obětem; naopak, připravenost pro takovou válku by zásadním způsobem odradila agresora, ktetrý by měl obavy, z významných ztrát po hrozící změně jevište války na jeho území.

Obecně platí, že cílem scénáře totální války je Ukrajinské vítězství a zachování územní celistvosti. Historie zná mnoho příkladů úspěšných houževnatých semi-partyzánských válek malých a středních států proti větším a mnohem výkonnějším protivníkům. Nicméně, tento scénář může přinést nejen vítězství, ale též významné ztráty", píše Gorbulin.

Kdo je Volodymyr Gorbulin,

Předseda Rady pro zahraniční a bezpečnostní politiku, bývalý tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti a poradce prezidenta Porošenka pro národní bezpečnost.

V. Gorbulin je Laureátem Státní ceny za práci v organizaci vědy a technologie, (1988), dvojnásobným nositelem řádu Rudého praporu práce (1976 a 1982) a řady dalších sovětských ocenění a vyznamenání.

"Udělám vše, aby naše rodná Ukrajina žíla v míru a budu řešit všechny otázky týkající se národní bezpečnosti na vysoké úrovni," slíbil Volodymyr Gorbulin u příležirosti svého jmenování poradcem prezidenta Porošenka.

PolitNavigator Kyiv

Poznámka T. Haase:

To, že po dlouhou dobu a za všech režimů byl jedním z nejvlivnějších figur ukrajinské obranné a bezpečnostní politiky a že i dnes radí prezidentu Porošenkovi fantasta a šílenec jako pan Gorbulin vysvětluje mnohé o zmatené ukrajinské bezpečnostní a obranné politice.

Pan Gorbulin chce vést Ukrajinu do války. v jejíž vítězný konec nevěří podle mne ani on sám. Chce to dělat, i když ví, že to bude znamenat zičení ekonomické infrastruktury a nesmírné oběti na životech Ukrajinců.

Ten ukrajinský poručík Dub ovšem předpokládá, że válka se bude odehrávat hlavně na ruském území.

Chce tu válku vést proto, že Ukrajině ještě chybí "hrdinský epos".

Tím je řečeno vše.

K tomu: Je tam jedno důležité přiznání: "Odpor ukrajinského lidu proti ruské agresi dříve nebo později VRÁTÍ vedoucí státy světa na naši stranu..." - To slovo "vrátí". Gorbulin tím přiznává, kam to dobačovali.

Kdo zavinil řecký dluh?

"Řecký dluh je z části nelegitimní a řecký lid za něj není zodpovědný, tvrdí poslanci strany SYRIZA, chtějí proto celý dluh probrat a část umazat."Viz:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/123883-recky-dluh-jen-nezakonny-chceme-jednat-jeho-odpis-vzkazuje-syriza/

K tomu: Řekové kradli dost. Ale přes tzv. "řecký dluh" mnohem víc rozkradly privátní finanční skupiny na straně věřitelů. (Mj. Řecko si vybrali jako vhodnu zástěrku k rozkrádání shora a ve velkém.)

Jak je to s tou xenofobií?

"Předseda Top 09 Karel Schwarzenberg v Poslanecké sněmovně vystoupil s projevem o migraci. Upozornil, že všichni si stěžují na neexistující evropskou migrační strategii, poukazuje ale také na to, že politici nevytvořili ani žádnou českou. Zároveň dodává, že největším nebezpečím je v tomto případě strach." Viz:

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/123853-uprchliku-se-nesmime-bat-vzkazuje-lidem-schwarzenberg/

"Na celé diskusi mi vadí její xenofobie, odmítání národů bez ohledu na to, jací ti lidé jsou nebo nejsou, protože to může znamenat velké bezpečnostní riziko pro Českou republiku." Viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Podporujeme-kvoty-na-uprchliky-Vadi-nam-xenofobie-sdelil-PL-sef-odboru-Josef-Stredula-380181

K tomu:Jinak nechápu "morální apely", kdy se kajeme za údajnou vlastní xenofobii a současně jsme nepřiměřeně (připosraně, pokrytecky) tolerantní (vstřícní, schopni omlouvat) militantní xenofobii těch, vůči kterým jsme údajně xenofobní. Není to tak trochu pakárna?

J. Stredula: "Xenofobie se nemusí projevit jen vůči těmto lidem, ale může způsobit vznik a podporu nějakých radikálních hnutí, které mohou změnit volební výsledky v České republice."

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Podporujeme-kvoty-na-uprchliky-Vadi-nam-xenofobie-sdelil-PL-sef-odboru-Josef-Stredula-380181

K tomu: To je klasický problém vztahu příčiny a následku. Obávám se, že v tom má Středula trochu zmatek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář