Před 00: Chudák Nečas – tři roky k doživotí

29. květen 2015 | 18.13 |

Skoro nikdo si nepovšimnul, že rozsudek v kauze Nagyová připravil Nečase o tři a půl roku života na svobodě:

"Obvodní soud pro Prahu 1 zprostil v pátek Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) obžaloby ze zneužití pravomoci úřední osoby v kauze údajného sledování manželky expremiéra Petra Nečase (ODS). Žalobce pro Nečasovou požadoval 3,5 roku vězení."

Viz: http://www.novinky.cz/krimi/370788-vsichni-nevinni-kauza-necasova-dopadla-pro-zalobce-fiaskem.html

K tomu:

0pt;mso-fareast-language:X-NONE; mso-bidi-font-weight:bold"> Myslím, že lepší důkaz toho, jak je náš institucionální systém penetrován strukturami založenými na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad, ani být podán nemohl. A samozřejmě - takový rozklad funkčnosti institucionálního systému si vytváří i svou ideovou nadstavbu: Za normální je považováno to, co normální není. A tak jediným skutečně potrestaným je chudák Nečas. Ten dostal doživotí a nepodmíněně.

Podrobně jsme popsali fungování struktur založených na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad v monografii "Perspektivy a financování odvětví produktivních služeb", která nedávno vyšla knižně a které je v plném znění ve formátu Pdf (i s komentářem, že připravujeme další ročník této ročenky) dostupná na:

http://radimvalencik.pise.cz/2316-reformy-99-odkaz-na-monografii.html

Podrobně popsáno zejména:

- v paragrafu 5.2: Propojení pozičního investování a struktur založených na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad (s. 82-85);

- v paragrafu 5.3: Struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad a současný svět (s. 85-86).

Ze slovníčku v monografii:

Struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad (zkráceně - struktury založené na vzájemném krytí): Jedná se typ sociálních sítí, které mají podobu vzájemného vydírání, vzájemného krytí i vzájemného protěžování v institucionálním systému společnosti těch, co na sebe vědí něco takového, zveřejnění čehož by v daných společenských podmínkách vedlo k jejich difamaci a potrestání. Vazby v těchto strukturách jsou mimořádně pevné, mají tendenci propojovat se s vazbami založenými na investování do společenské pozice a ovládat částečně či za určitých podmínek i plně institucionální systém společnosti. Jádro vyjednávání vlivu struktur založených na vzájemném krytí (zkráceně - jádro vyjednávání vlivu): Spontánně se utvářející skupina osob zastupujících různé struktury založené na vzájemném krytí, která vyjednávají společný vliv uplatňovaný prostřednictvím těchto struktur a zejména pak způsob reakce na případnou indiskreci v rámci těchto struktur, ke které dochází v případech, když se některá osoba či skupin a osob v těchto strukturách cítí nedoceněna či ohrožena.

Základní ideové paradigma jádra vyjednávání vlivu (zkráceně – základní ideové paradigma): Souhrn postojů a postupů (toho, co se musí uznávat a dodržovat) při vyjednávání vlivu uplatňovaného koordinovaným postupem struktur založených na vzájemném krytí, zejména pak při řešení problémů spojených s indiskrecí. Základní ideové paradigma na jedné straně ospravedlňuje ty, kteří ve strukturách na vzájemném krytí působí, v očích jich samotných, na druhé stran ě orientuje na aktivity, které jsou pro uplatňování efektivního vlivu struktur a překrývání jejich praktik i důsledků uplatňování těchto praktik nezbytné. Umožňuje globální koordinaci vlivu struktur založených na vzájemném krytí a v případě potřeby koncentrování jejich vlivu do lokálních podmínek. Základní ideové paradigma má klíčový význam pro stabilitu moci generované působením struktur založených na vzájemném krytí. Modifikace a proměny tohoto paradigmatu jsou jedním z faktorů, který nejvíce ovlivňuje globální dění.

Celá kauza Nagyová může vypadat jako něco, co dříve nebo později vyšumí. Podle mě spustila mechanismus, který smete ty, co se domnívají, že normální je to, co normální nění. Vyplývá to z toho, co jsem napsal již na začátku roku 2013:

"Struktury založené na vzájemném krytí bují dál a důsledky jejich působení jsou stále více devastující. Protože potřebují vytáhnout ze systému stále více zdrojů na svou údržbu, současně však prameny vysychají, dostávají se mezi sebou do vzájemných konfliktů. Ty poodhalují jejich existenci, takže již je nelze nevidět. A současně i slušní lidé si uvědomují, že tyto struktury již dále nelze nevidět. Že musejí obětovat svoji nechuť je nevidět. A začíná období, kdy se stává stále zřejmější, že se něco stane."

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/25-proc-slusni-lide-nevidi-puvod-lumparen.html

Mění se postoj k dění na Ukrajině:

Tereza jako vždy skvělá. Tentokrát zvlášť:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tereza-Spencerova-a-opet-velke-posuny-Hrozba-svetove-valky-prezident-Polska-znechucen-banderovci-a-dalsi-misto-kam-USA-zapichly-valecny-prst-376983

Viz též: http://radimvalencik.pise.cz/2389-prehodnoceni-postoje-k-ukrajine.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Před 00: Chudák Nečas – tři roky k doživotí ondrey 30. 05. 2015 - 16:37