Před 00: Chládek, Sobotka a dva generálové

28. květen 2015 | 22.22 |

Nevím, proč taková Sobotkova chyba:

Chládek měl od počátku chybnou představu o tom, co je nutné, aby si vzdělávací systém plnil svou historickou roli v této etapě vývoje globální společnosti. Určitě nebyl horší, než většina jeho předchůdců, ale na svou funkci neměl. Ale toto sobotkovské zdůvodnění jeho odvolání je lež a hlavně dělá si z lidí legraci. Podceňuje je. Zatím největší chyba, jaké se dosud dopustil (a to mu lehce fandím). Toto je prostě blbost, absurdita, dělání blbců z lidí:

"Mf Dnes ve čtvrtek zveřejnila text, v němž poukazuje na to, že Chládek se nevhodně chová ke svým podřízeným. Například jedné z úřednic měl vyčítat, že mu v sobotu večer nezvedla telefon. Křičel prý i na svého řidiče.

Sobotka zároveň poukázal na to, že list patří šéfovi ANO Andreji Babišovi. "I když deník Mf Dnes nelze považovat za nezávislé médium, vzhledem k tomu, že patří aktivnímu politikovi, kterým je předseda hnutí ANO Andrej Babiš, a tyto noviny tak mohou být velmi snadno využity k vedení politicky motivovaných kampaní, nebudu zveřejněné informace zlehčovat,” uvedl Sobotka.

Chládek nařčení odmítl jako nepravdivá. Sobotka však nechce, aby informace zatížily fungování ministerstva."

Toto ovšem Chládek nikdy nepochopil a nebyl by schopen pochopit (trvalo mě hodně dlouho, než to pochopil Jirka Havel, který mohl být nejlepším ministrem školství, kdyby mu to bylo umožněno) - toto a další 4 pokračování:

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/2336-reformy-109-diskuse-jeste-k-hcc-1.html

Generál Šedivý řekl pravdu:

"Ale já si myslím, že jádro problému na Ukrajině spočívá v tom, že Ukrajina jako stát není konsolidovaná, že musí udělat řadu kroků, které povedou k tomu, že se dá dohromady nejen politická sféra, ale také hospodářství i věci, které jsou spojeny s občanstvím. Nemůže být někdo plnoprávný a jiný poloprávný občan. A země se musí vypořádat i s některými projevy polofašismu nebo nacionalismu, které jsou také na Ukrajině evidentní. To je podle mne nejzásadnější problém. A kdyby Ukrajinci zajistili své vnější hranice, což je mimo jiné i hranice s Ruskem, kompletní rekonstrukce armády sice bude muset proběhnout, to je zřejmé, jako tomu bylo například u nás po roce 1993 až po vstup do NATO, ale to není to hlavní, na co by se Ukrajinci měli zaměřit. Měli by především udělat všechno pro to, aby dali dohromady stát jako takový. A pokud se Evropská unie cítí odpovědná za to, co se na Ukrajině děje, a chce jí pomoci, musí se tomu v maximálně možné míře věnovat. Protože pokud potřebné reformy neudělají a lidé se nebudou mít lépe, nebo alespoň nebudou vidět, že vývoj dostává prodemokratický a proevropský směr a že tu naději v lepší budoucnost mají, budou velmi náchylní k tomu, že se budou vracet zpátky do minulosti a že doby Brežněva se jim budou zdát jako pohádka."

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Sedivy-Ukrajina-musi-potlacit-svuj-polofasismus-Evropa-ji-nesmi-drancovat-Za-konflikt-muze-i-Rusko-ale-kdo-rika-ze-Putin-chce-dalsi-uzemi-376978

K tomu: Správný pohled, ale už trochu pozdě. Teď už to nepůjde tak snadno zastavit. Proto hovořím o velkém selhání Merkelové (viz včerejší 00).

Tento generál ve velké funkci je však mimo:

"Rusku by k obsazení Pobaltí stačily dva dny. NATO by během té doby nebylo schopno patřičně reagovat, řekl na dnešní bezpečnostní konferenci v Praze nastupující předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel."

Viz: http://domaci.eurozpravy.cz/armada-a-policie/121782-rusko-by-obsadilo-pobalti-do-dvou-dnu-varuje-general-pavel/

K tomu: Proč by to Rusko dělalo? - Vůbec nic nepochopil.

Události, komentáře na ČT 24 mě utvrdily, že v případě Chládka jde o něco jiného, než se navenek vydává.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Před 00: Chládek, Sobotka a dva generálové petr 29. 05. 2015 - 23:43