Před 00: Zamarovský: Jsme ve válce, zabíjejte!

20. květen 2015 | 20.50 |

V článku psaném včera před půlnocí jsem upozornil na to, že po té, co v Oděse bylo povražděno 50 lidí, připravuje se nyní na Ukrajině přijetí zákona, který umožní "jinakmyslící" (přesněji samostatně myslící – například ty, kteří nebudou souhlasit s tím, že Ukrajina je ve válce s Ruskem, které je agresorem, nebo že Banderovci nebyli bojovníci za svobodu) zavírat do koncentračních táborů.

http://radimvalencik.pise.cz/2364-pred-00-20-5-bartuskovo-konecne-reseni.html

Nazval jsem to:"Druhý krok "Bartuškova konečného řešení"."

Počítal jsem s tím, že budu obviněn z přehánění. Nikoli – člověk z akademické sféry, dědic slavného jméno, člověk, kterého jsem považoval za odborníka, na to reagoval na FB takto:

Peter Zamarovský:Ona ta Bartuškova slova zní hrozivě, ale třeba si uvědomit, že je válka. A ve válce se musí především bojovat.

Viz: https://www.facebook.com/radim.valencik/posts/10202964028222196

To už je síla. Ale také důkaz, že Bartůškova výzva "zabrala" a že se jedná skutečně o trestný čin. Teď navíc ještě spojený s možným porušením trestních zákonů souvisejících s přípravou války:

§ 407 Podněcování útočné války

(1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.

§ 409 Styky ohrožující mír

(1) Občan České republiky nebo osoba bez státní příslušnosti, která má na jejím území povolen trvalý pobyt, jež v úmyslu přivodit válku nebo ozbrojenou akci proti České republice nebo jinému státu sama nebo prostřednictvím jiného naváže nebo udržuje styky s cizí mocí, bude potrestána odnětím svobody na tři léta až dvanáct let.

K tomu jsem na FB uvedl (na adresu P. Zamarovského):Běž se léčit. Tady žádná válka není, jen někteří zmrdi (slušnější výraz neznám) by ji sem chtěli vtáhnout. Upozorňuji, že se jedná o trestný čin.

Doporučuji v této souvislosti ještě následující odkazy:

- Jedno z dalších pochopení toho, že se něco mění a změnu k lepšímu je nutno podporovat proti různým křečím:

www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/USA-meni-postoj-vuci-Rusku-rika-jasne-Erik-Best-A-jizlive-se-smeje-ceskym-novinarum-375869

- O tom, jak ti, co přivedli Ukrajinu ke krachu, chtějí za každou cenu rozpoutat válku:

www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/porosenko-ukrajina-je-ve-valce-s-ruskem/1218115

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář