Poradí mi někdo? – Porucha škodovky ve Francii

28. duben 2013 | 17.20 |

Zůstal jsem trčet se Škodovkou (Fabia 1,2, tříválec) ve Francii 300 km o německých hranic a 900 od domova. Porucha, která se mi znovu a znovu vrací, přestože vždy najdou, co je "příčinou" – jednou cívka, podruhé čidlo...). Vždy, když jedu víc než 300 km a prší. Objeví se APG a poklesne výkon. Většinou, když zastavím a chci se rozjet, teď se mi to stalo při popojíždění při placení mýtného. Když si delší dobu odpočine, chvíli zase jede. Někdy normálně, někdy zase klesne výkon. V autoservisu kontrolovali i řemen sání, prý je dobrý.

Teď už zase normálně startuje a jede (objel jsem hotel a bez problémů), jen svítí kontrolka poruchy motoru. Ale kapaliny a vše je OK.

Servis je tady ve městě (které je navíc moc pěkné, ale dám hádat, které to je, až budu mít čas přetáhnout foto, takže zatím neuvedu, o jaké se jedná).

Jsem pojištěn – odtah do 50 km a ubytování na 1 noc. To mi moc nepomůže.

Většinou si nenechám moc poradit, ale tentokrát jsem na rozpacích. Navíc, jsem nepraktický člověk (jako ten, kdo se zabývá teorií). Mám několik možností:

1. Jet směrem domů, nechat auto pravidelně odpočívat a doufat, že nějak "doskáču". Riskovat, že porucha nastane v nejméně vhodný okamžik.

2. Dát auto do servisu, kde mě ovšem mohou dost zkásnout a nic neopravit. Nebo mám důvěřovat, že to zvládnou? A třebas bych moh pokračovat i v dovolené, kterou mám až do 8.5. Ale směrem dál od domu se opravdu bojím (chtěli jsme do Provence).

Pokud by se s autem nedalo dojet, tak co s tím? Je starší. Má najeto před 200 000 km. Ale asi není tak jednoduché ho odepsat v zahraničí a navíc – jak se se dvěma ženami a tudíž i spoustou zavazadel dostat domů?

Co byste navrhovali? Máte někdo nějaký nápad nebo zkušenost?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší