Před půlnocí 10.5.: Kauza Gajdůšková

10. květen 2015 | 22.26 |

A. Gajdůšková: Jakmile se podaří Spojeným státům dotlačit EU do války s Ruskem, nic nezastaví její přerůstání ve válku jadernou. Nebezpečí v důsledku neuvěřitelného selhávání současné euroreprezentace je obrovské.

Doprovodila odkazem na článek "Kdyby vypukla jaderná válka, USA by ji prý přežily. Ale Rusko ne", viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyby-vypukla-jaderna-valka-USA-by-ji-pry-prezily-Ale-Rusko-ne-374468

(Mj. 7 lajků ve 22 hodin.)

K tomu jsem poznamenal: "Jakmile se podaří Spojeným státům dotlačit EU do války s Ruskem, nic nezastaví její přerůstání ve válku jadernou. Nebezpečí v důsledku neuvěřitelného selhávání současné euroreprezentace je obrovské."

(Mj. 10 lajků ve 22 hodin.)

Na jiném vlákně:

A. Gajdůšková: Dnes je Den Evropy. Schumanova vize, kterou vyhlásil v r. 1950 záměr uspořádání Evropy v níž válka bude "nejen nemyslitelná, ale i nemožná", by měla být povinnou četbou pro studenty i politiky spolu s údaji o počtech mrtvých, kteří ve válečném století ve světových válkách zahynuli. Děsí mě, že ve veřejnoprávních médiích nemluví o válce, ale o vojenských operacích. Jako by to mohl být zápas někde na vzdáleném hřišti , který lze sledovat z v televizi z obýváku. Zvláštnost současných vojenských konfliktů ale je, že v nich trpí a umírá mnohem víc civilistů než vojáků. Současné harašení zbraněmi a militarizace je hodně nebezpečná a popírá odkaz těch, kteří položili své životy za mír a svobodu i úsilí těch, kteří se snažili tento jejich odkaz naplnit.

K tomu Vladislav Černík: "Paní Aleno, vzpomeňte si na (býv. ) Jugoslavii, Kypr, atd: To jsou dopady EU a NATO na Evropu!"

Přidal jsem: "Libye, Sýrie, teď Ukrajina..."

Vše lze najít na: https://www.facebook.com/alena.gajduskova?fref=ts

Z čistě lidského hlediska je asi A. Gajdůšková velmi slušná. Nabízejí se různá srovnání. Třeba s tím, kdo ji porazil v senátních volbách a mlčí jako Adamec (podoba i v dalších parametrech; Adamec bylo jedno z největších zklamání v mém životě). Do jaké míry však to, co lze nazvat "příliš jednoduché a konformní uvažování" (kdy se parametr jednoduchosti patrně vyvinul ze snahy vyhovět trendu) omlouvá člověka za důsledky, které takový přístup k realitě má. A do jaké míry nesou zodpovědnost ti, co takového člověka zneužívají právě proto, že ztratil schopnost sebereflexe, právě proto, aby vyhověl trendu. Píšu to trochu nepříjemně, ale proto, že to, co se děje a bude dít, bude velmi bezohledně prověřovat lidské charaktery, bude bezohledně zneužívat lidská selhání. A tady je třeba počítat s každým. Se schopností jeho sebereflexe. A nelámat nad ním hůl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář