Před půlnocí 6.7.: Zeman - rozmažeme..., zasmrdí

6. květen 2015 | 22.38 |

Hlavní kauza: (Už zase) Zeman, k tomu "akademici"

Překvapilo mě rozmazávání kauzy nejmenování profesorů Zemanem. Uvedu postupně své komentáře (jak jsem je dával):

První moje reakce: Nejmenoval Jana Eichlera? Zajímavé...

To jsem ještě považoval za bagatelní věc. Vím, že Jan Eichler je dobrý, hodně dobrý, a je blízký M. Zemanovi.

O chvíli později jsem na článek v Lidovkách:

http://www.lidovky.cz/zeman-odmitl-jmenovat-tri-profesory-neprijatelne-protestuje-rektor-uk-1a4-/zpravy-domov.aspx?c=A150505_191638_ln_domov_ELE

reagoval:

Fakt ne? Zeman teď obětoval fakticky svoje lidi. Cynicky využil příležitost. A teď se budou všichni zaklínat tím, že to, že někdo krad, byl politruk či agent StB není významné. Že upozornit na to, je porušení akademických svobod. – Není to sranda?

Protože jsem byl obviněn, že si "přihřívám svou polívčičku", dodal jsem:

"Jinak - opravdu nekopu za sebe. Já jsem čistej. Na rozdíl od 95-99 % lidí v akademické sféře jsem v té době neměl ŽÁDNOU nomenklaturní funkci a 2x mě vylučovali z KSČ (kde jsem nebyl z kariéry, ale z přesvědčení). Ale právě proto, že jsem byl hodně kádrován, nemám rád kádrování. Pokud jde o mou profesuru, asi mám dost napublikováno, odučeno a ať každý posoudí, zda jsem objevil v teorii dost nového (na radimvalencik.pise.cz nebo zde na FB). Ale - jak jsem uvedl, protože znám, jak to chodí - nebudu se doprošovat. Když někomu dělá radost získávat titul leštěním klik za cenu toho, že přestane dělat skutečnou teorii... V branži, ve které dělám, je ta teorie dnes moc a moc potřebná, takže tu "rozkoš", dát přednost profesuře si dle svého vědomí nemohu dovolit."

Někteří stále nechápali, o co jde, a tak jsem se pokusil vysvětlit:

"Myslel jsem, že je to jasné: Fakt ne? Zeman teď obětoval fakticky svoje lidi. Cynicky využil příležitost. A teď se budou všichni zaklínat tím, že to, že někdo krad, byl politruk či agent StB není významné. Že upozornit na to, je porušení akademických svobod. - Není to sranda?"

Na dotazy, jak to myslím, jsem odpovídal takto (a podobně): "Jednoduché - vše, co navrhne Zeman, je okamžitě odmítnuto a skandalizováno. No a tak teď už prostě nebude nikdo mít možnost odmítnout někoho jmenovat profesorem, jen proto, že byl spolupracovník StB, že kradl nebo že byl politruk."

A snad ještě toto, abychom si uvědomili selhání tzv. "akademické obce": "UK ČT 24 - akademická obec se předvedla v celé své nahotě. Oni prostě touží po uznání "silou", přestože si mezi sebou v současné době jdou "po krku", a to doslova "přes mrtvoly", kádrují se mezi sebou víc, než by je kádroval Cibulka.

Přeháním? Vůbec ne. Byl někdo z akdemické sféry tak statečný, aby vystoupil proti sestavování seznamů ze strany Slonkové (Klvani apod.) a následnému vyzývání k jejich vyraždění (upalováním)?"

(Vše najdete též s příslušnými časovými údaji na mém profilu na FB.)

Z jiného soudku:

http://www.fromquarkstoquasars.com/will-humans-will-one-day-colonize-universe/

K tomu jsem dodal: (musíme víc chápat logiku našeho světa): Budeme osídlovat mikrosvět a ne makrosvět. Cestou do mikrosvěta (přenášením inteligentních interakcí do vnitřních struktur hmoty) vede cesta do jiných světů (v kosmologickém i everetovském smyslu).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář