Před půlnoci 1.5.: Nikdo, Klvaňa, Líba

1. květen 2015 | 22.00 |

Realistický popis, nebo výzva?

"Svobodné fórum": Bartuška popsal, co se děje. Schytal to za realistický popis

http://svobodneforum.cz/bartuska-popsal-co-se-deje-schytal-to-za-realisticky-popis/

Nebyl to popis, ale promyšlená výzva. Akorát jsem měl v názvu napsat ne "ruské agenty", ale ty, které my "neovlivní" za ruské agenty označíme:

http://radimvalencik.pise.cz/2277-vyvrazdete-ruske-agenty-dle-seznamu.html

Kdo čelil Hitlerovi? Naši historici: NIKDO

Na ČT 24 historie. Naše elita historiků. K výročí Adolfa Hitlera. Čas cca 20.27. Ale přece jen lapsus. Prý jestli v době, kdy začal Hitler uplatňovat salámovou taktiku k revizi Versailleské smlouvy, byl v Evropě NĚKDO, kdo upozorňoval na nebezpečí toho, kam to dojde. Pánové historici se odmlčeli a shodně konstatovali: NIKDO.

Jako kdyby nebyl BENEŠ. Já vím, sporná postava. Ale pak tu byl - jen tak, co mě bezprostředně napadá - Chaplin (Diktátor), ještě před ním Voskovec-Werich-Ježek, K. Čapek, ale i Remargue (již 1931) atd. Problém byl nejen ve slabosti tehdejší politické reprezentace evropských demokracií, ale i v dílčím selhávání intelektuálů. Mj. - dnes velká obdoba. Možná proto ta snaha nekriticky obhajovat Peroutku z důvodu vlastního dnešního selhávání.

K tomu: http://radimvalencik.pise.cz/2298-hitler-a-peroutka-porosenko-a-my.html

Prognóza:

K Jílkové ("Máte slovo" 30.4.). Kdosi na adresu účinkování Klvani: "Nastesti jako demagog neni moc dobry."

K tomu ode mě: "Prognóza? Budou stále blbější, stále omezenější, ale stále agresivnější. Občas se pokusí "ti nahoře" nepoužitelné (zblbnuvší, Klvaňu apod.) vystřídat. Ale to nepomůže, protože jejich celkový intelektuální úpadek je neodvratný. - Strategie proti tomu: Hus měl pravdu. PRAVDA VÍTĚZÍ! On to chápal tak, že je potřeba proti odcizené moci a proti majetku, který ztratil schopnost se rozmnožovat a snaží se nejdříve uchovat své výsady a když už je průšvih tak velký, tak potopit ty druhé, postavit ROZUM."

Na otázku jednoho z diskutujících, co mě táhne k Rusku: "Co mě táhne k Rusku? 1/ Kultura. Znám ruskou (ale i sovětskou, např. litevskou, ukrajinskou - kin. dovženko, uzbeckou kinematografii). 2/ Ten rozum. Rusko (zatím, a to je dobře) hraje defenzivní strategii. Ten, kdo nezodpovědně vyhrocuje situaci, je na druhé straně. Nedávný puč v Rusku byl puč struktur US provenience, který měl dosadit jestřáby v Rusku, ale neprošel. Takže naše šance na přežití se trochu zvýšily."

Pro jistotu jsem ještě dodal: "Jinak, abych byl úplně upřímný. Mám taky difamující minulost. Byl jsem v LM. Veřejně přístupná informace: http://cs.wikipedia.org/wiki/Radim_Valen%C4%8D%C3%ADk

Bylo to, když mě vylučovali ze strany za mé názory o zparchnantění (tehdejších) mocných. Možná jsem byl (či jsem) naivní. Poznal jsem tam nejpoctivější lidi. Ne fanatiky. Střízlivě uvažující, kritické, skromné. Ne takové, co uvažují, jak rozkrádat hned, když dostanou funkci. Ptám se: Proč by se měli nechat kádrovat od těch, kteří neumí nic jiného než rozkrádat z pozice moci? Proč by si to měli nechat líbit? Ale asi i oni by se měli ozvat. Tehdy mně pomohli. Ale stačí to?"

A ještě trochu srandy:

Vinotéka Líba Voršilka dala na FB:

"Mám senzační maminku, senzačního bráchu, senzačního synovce Vaška, senzační budoucí švagrovou a senzační přátele. Mám moc ráda jednoho saxofonistu, jednu léčitelku, knihkupce z knihkupectví Ostrov, svého nového kadeřníka, jednoho pošahanýho záchranáře, ředitele rádia Rock Zone, zahradníka (ten je taky tak trošku pošahanej), violonceliistu (2x), Martina Chouru, Vítka Kremličku, jednu fotografku, ředitelku knihovny Václava Havla, Radima Valenčíka a jeho ženu, dva Američany, několik historiků, tenisového trenéra a některé svoje zákazníky. Co víc si od života přát?

K tomu jsem dodal: "Co si přát? Aby všichni výše jmenovaní pili, pili a pili u Líby ve Voršilské."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář