Před půlnoci 30.4: Mladí idealisté a staří…?

30. duben 2015 | 21.32 |

Zajímavá diskuse o Ukrajině pod taktovkou mladých (idealistů – jak se nazývají):

Informovaly Parlamentní listy:

"Jaká je budoucnost Ukrajiny? Složitá otázka, na niž hledali odpověď dva náměstci ministrů či známý bezpečnostní expert Miloš Balabán. Debata, kterou v Lidovém domě pořádali mladí sociální demokraté, nabrala místy i velmi ostrý směr."

A dokonce ocitovali i to, co jsem říkal:

""Docent Radim Valenčík v diskusi ostře odmítl, že by Evropská unie udělala chyby náhodou nebo že by situaci podcenila. "Nejde o žádné náhody, všechno bylo pečlivě připravené!" řekl důrazným tónem v hlase Valenčík.

"Ta situace mě traumatizuje a v posledních dnech ještě víc. Proč. Když si klademe otázku o budoucnosti Ukrajiny, neměli bychom si klást otázku o naší budoucnosti? Je současná politická reprezentace schopna uchránit naše obyvatele, abychom nenásledovali situaci, která je na Ukrajině? Já naší politické reprezentaci nevěřím. A hrozící další vlna emigrace, to už nebudou ti pracanti, co tu umývají okna. To budou ti ordneři, kteří vyslechnou výzvu pana Bartušky, který vyzval k tomu, aby tady někdo Ukrajinu napodobil a upálil ty lidi. Uvědomujeme si, čemu vlastně čelíme? Jak je možné, že ten člověk neletěl na hodinu z práce? Proč si ho mám platit z daní a proč si mám platit ministra zahraničí, který ho sice kritizuje, ale nevyhodí ho?!""

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vazna-debata-o-Ukrajine-v-sidle-CSSD-Naprosto-jsme-selhali-rekl-Zaoralkuv-muz-Bez-Ruska-to-nejde-pravil-akademik-A-pak-se-kricelo-373240

Elita našich historiků:

Na ČT 24 historie. Naše elita historiků. K výročí Adolfa Hitlera. Čas cca 20.27. Ale přece jen lapsus. Prý jestli v době, kdy začal Hitler uplatňovat salámovou taktiku k revizi Versailleské smlouvy, byl v Evropě NĚKDO, kdo upozorňoval na nebezpečí toho, kam to dojde. Pánové historici se odmlčeli a shodně konstatovali: NIKDO.

Jako kdyby nebyl BENEŠ. Já vím, sporná postava. Ale pak tu byl - jen tak, co mě bezprostředně napadá - Chaplin (Diktátor), ještě před ním Voskovec-Werich-Ježek, K. Čapek, ale i Remargue (již 1931) atd. Problém byl nejen ve slabosti tehdejší politické reprezentace evropských demokracií, ale i v dílčím selhávání intelektuálů. Mj. - dnes velká obdoba. Možná proto ta snaha nekriticky obhajovat Peroutku z důvodu vlastního dnešního selhávání.

http://radimvalencik.pise.cz/2298-hitler-a-peroutka-porosenko-a-my.html

8.-9.5. bude na Ukrajině z rozhodnutí Porošenka vyvěšena vlajka symbolizující dvojí:

- Ukrajinský genocidní nacionalismus, který podnítil Hitler

- Zoufalý pokud banderovců podnítit rozpoutání Třetí světové války bezprostředně po skončení Druhé světové, který tehdy nevyšel:

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201504300200-s65j.htm

Povede se repete?

Je opravdu euroreprezentace tak slabá a červavá?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář