Pražáci se maj! (11) U Bruselského pavilonu

9. červen 2015 | 07.00 |

Trochu mě bolí noha a tak jsem se zmohl jen na malý výlet po Praze. Jako rodilý Brňák přiznávám, že je to pěkné město. A čím víc jsem pěkných měst ve světě poznal, tím větší poklad v ní nalézám.

Vydal jsem se od zastávky tramvaje 22 "Pražský hrad" přes Královské zahrady a Letnou k zastávce tramvaje číslo 17 "Nábřeží kapitálna Jaroše", necelé tři kilometry. Vřele doporučuji. Posuďte sami.

Foto 1: Slavný Bruselský pavilon. Svědek velkého úspěchu Československa v roce 1958. Zlomová doba začínajícího oteplení mezinárodních vztahů, které nenechalo přerůst např. Karibskou krizi v jadernou válku. Třeba se takové doby dožije i dnešní mladá generace.

Foto 2: Od Bruselského pavilonu je tento nádherný výhled. Začátek ostrava Švanice, kde jsme vyhráli Davis Cup. V dílce nahoře "Kapkova" věž. Pod ní Žižkov. Patrně odtud pozoroval Zikmund bitvu na Vitkově a na Špitálském poli.

Foto 3: Nejtypičtější pohled na Bruselský pavilon.

Foto 4: Kdo uhodne, co to je? Asi nikdo. Není to petržel, ale Merklík. Jsou ho plné stráne Letné. Voní nádherně po anýzu. Vyzkoušejte. Podle pronikavé vůně a toho, že má nejjemnější listy ze všech podobných květin, jej poznáte.

A to už je z procházky od Hradu přes Letnou vše.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář