REFORMY (90) Klíč k určování ruských agentů

30. duben 2015 | 07.00 |

V předcházejících dnech jsem na devět pokračování uveřejnil příspěvky, ve kterých byl popsán teoretický základ problematiky evoluce finančních trhů včetně vysvětlujících poznámek pro ty, kteří nejsou odborníky v daném oboru. Mezitím se hodně událo. Proto několik nejbližších pokračování budu věnovat aktuálnímu kontextu reforem, které jsou nezbytné k tomu, abychom se vymanili za slepé uličky prudce se vyostřujících konfrontací.

Třetí příspěvek vychází z článku napsaného již 3.4. Je o vytváření seznamu Putinových agentů. Tehdy, před necelým měsícem, jsem vůbec netušil, jak se tato absurdita stane aktuální. Kdokoli, kdo si uchoval trochu zdravého rozumu, je zvláštní kastou omezenců považován za "nepřítele Říše", pardon – "naší dokonalé a vzorové západní civilizace". Omezenců, kteří pocítili, že "doba" je povolala, že teď se jim nabídla možnost zahájit skvělou kariéru, že teď budou užiteční jako udavači, konfidenti a ordneři...

Přes obrovskou podporu, které se jim dostává (a o které budu hovořit v dalším pokračování), je to právě omezenost, ztráta morálních zábran a neschopnost nejen předložit, ale i jen tušit možnost pozitivního řešení současných problémů, která je diskvalifikuje v očích velké většiny obyvatelstva u nás. Pokud se chceme tomu, co vyhřezlo pod tlakem problémů, ubránit a pokud chceme otevřít cestu k řešení problémů, musíme proti omezenosti postavit rozum, schopnost komunikovat, trpělivě se dobírat příčin vzniku současných problémů.

Jiná cesta není.

Zde je příslušný článek:

Podle hvězd politické scény typu Němcové či Langšádlové je Česko prošpikováno ruskými agenty a média na nás chrlí ruskou propagandu ze všech stran, viz např. články:

"Němcová (ODS): Vyvěsíte seznam propagandistických serverů, které podporuje Rusko?"

In: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Nemcova-ODS-Vyvesite-seznam-propagandistickych-serveru-ktere-podporuje-Rusko-369083

"Agenti Ruska tu působí v médiích, v politice i na vysokých úřadech. Někteří za úplatu, což je vlastizrada, a měli bychom to řešit, soudí Langšádlová z TOP 09"

In: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Agenti-Ruska-tu-pusobi-v-mediich-v-politice-i-na-vysokych-uradech-Nekteri-za-uplatu-coz-je-vlastizrada-a-meli-bychom-to-resit-soudi-Langsadlova-z-TOP-09-367322

Abychom mohli této propagandě vzdorovat, musíme uveřejnit nejen úplný seznam ruských agentů, propagandistických serverů ovládaných ruskými agenty, ale i úplný seznam tvrzení ruské propagandy. Doporučuji na tento seznam zařadit následující výroky:

- Politická reprezentace EU buď neprozíravě nebo účelově zvolila takový postup přičlenění Ukrajiny k EU, který byl ekonomicky neprůchodný a který nutně vedl k destabilizaci politického vedení Ukrajiny.

- Jakmile se nereálnost ekonomického přidružení Ukrajiny začala projevovat, politická reprezentace EU místo nutných korekcí a vyjednávání s Ruskem využila či zneužila situace k tlaku na odchod Janukovyčovy politické garnitury, což vedlo k celkové (nejen politické, ale i ekonomické a národnostní) destabilizaci Ukrajiny.

- Na počínající destabilitu Ukrajiny politická reprezentace EU reagovala tolerováním narůstajících projevů historického revanšizmu a nacionalismu diskriminujícího obyvatelstvo východních oblastí Ukrajiny.

- K posuzování událostí na východní Ukrajině politická reprezentace EU zcela zjevně používá dvojí metr.

- O zaujatosti politické reprezentace EU svědčí mj. to, jak bez znalosti příčin okamžitě reagovala na sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou přijetím protiruských sankcí.

- Ukrajinská armáda je používána i k masakrování civilního obyvatelstva na východě Ukrajiny způsobem, který je v poválečných dějinách bezprecedentní (který nelze srovnat např. s ostřelováním sarajevského tržiště a jeho oběťmi).

- Současné ukrajinské vedení oslavuje osoby, které jsou jak na Ukrajině, tak i ve světě symbolem genocidního nacionalismu.

- Současná politická reprezentace EU podporuje na Ukrajině vládu oligarchů, jejichž majetek a moc vzešly z hrubého porušování zákonů; politiku nutně vedoucí ke konfliktům a ekonomickému úpadku Ukrajiny, což - jak musí být zřejmé každému soudnému člověku - povede ke stále brutálnějšímu zastírání příčin sociálních dopadů na obyvatelstvo vyhrocováním konfliktů na bázi genocidního nacionalismu.

- Posouváním hranic NATO a základen USA k ruským hranicím se cítí Rusko ohroženo.

- Řada kroků, které dělá Rusko, vyplývá právě z jeho pocitu ohrožení a z toho, že si postup současné politické reprezentace EU vyhodnotilo jako její selhání dané tím, že je vydírána USA.

- Současná politická reprezentace EU se nechala vtáhnout těmi, co ovládají geopolitiku USA, do narůstajícího konfliktu s Ruskem, což vede k vyhrocení situace v Evropě a dosud největšímu nebezpečí válečného konfliktu od 2. světové války; konfliktu kterým by bylo těžce zasaženo obyvatelstvo prakticky všech zemí EU.

Navrhuji:

1. Považovat použití kteréhokoli z těchto výroků (i v pozměněné podobě) za ruskou propagandu.

2. Autora takového výroku považovat za ruského agenta a okamžitě bez soudu ho internovat.

3. Následně autora takového výroku dopravit do Polska, kde už mají zkušenosti, jak jej mučením přimět k doznání.

Seznam výroků umožňujících identifikovat ruské agenty, který jsem dal, není úplný. Proto vyzývám všechny, kterým není osud naší vlasti lhostejný, aby jej pomohli doplnit.

(Pokračování dalším příspěvkem mapujícím aktuální kontext reforem)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře