Předpůlnocí 17.4. Smrt Buzyny, osud Doleva

17. duben 2015 | 21.59 |

Reakci na tuto událost jsem do včerejšího "Předpůlnocí" nestačil dát. Zde je ta událost:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/367196-na-ukrajine-byl-zavrazden-prorusky-novinar.html

K tomu jsem napsal:

""Vyvážené" zpravodajství na ČT. Události, komentáře na ČT 24. O tomto ANI SLOVO:

"Prominentní ukrajinský novinář Oles Buzyna, známý svými proruskými názory, byl ve čtvrtek zavražděn v hlavním městě Kyjevě. Z jedoucího auta ho zastřelili maskovaní muži, zřejmě nájemní vrazi. Vražda se udála jen den poté, co zemřel další politik z okolí bývalého prezidenta Viktora Janukovyče. Také Olega Kalašnikova našli zastřeleného."

Srovnejte s aférou kolem Němcova. (Tady už nelze hovořit ani o "dvojím metru" ČT.)

To jen pro případ, až se zase ČT bude cítit dotčena, že snad není dostatečně objektivní (aby si třeba Kubal uchoval iluzi o sobě).

Nestačil jsem dát do včerejšího "Předpůlnocí"."

Zajímavá "minidiskuse" proběhla k mým výtkám k programu "Doleva". Zde jsou ty výtky:

http://radimvalencik.pise.cz/2236-nova-levicova-platforma-od-prazdnoty-k-hloupostem.html

Zde je ta diskuse:

Jan Kavan:Je mi Tě, Radime, líto. Tvá kritika mi ale umožňuje pochopit, proč intelektuálové Tvého druhu nikdy neuspěli v jakékoli snaze realizovat nějakou smysluplnou změnu. Paní Křivánková, některým členům vedení ČSSD se Doleva skutečně nelíbí, ale předseda Sobotka nás respektuje a dokonce přijde i na jeden z prvních našich seminářů. Doleva je legitimním zájmovým sdružením podle č. 53 Stanov ČSSD. CSSD musí se naučit respektovat právo na dialog a pluralitu uvnitř strany...

Radim Valenčík:Honzo, já jsem samozřejmě pro dialog. Myslím, že můj příspěvek, jakkoli kritický, dodržuje odborná pravidla. Pokud je ovšem jediným argumentem z Tvé strany toto: "předseda Sobotka nás respektuje a dokonce přijde i na jeden z prvních našich seminářů", pak v tom zatím žádný dialog nevidím. Rád přijdu na seminář, pokud mi to jen trochu vyjde a pokud budu pozván, a sdělím svoje výhrady podrobněji.

Jan Kavan:Radime, odkaz na Sobotku se přece netýkal žádného dialogu, ale reagoval jsem na argument, že nás ČSSD stejně zruší nebo převálcuje. Možná, ale v téhle chvíli by to sice chtěl Starec, ale ne Sobotka. Přece jenom se k Doleva hlásí hodně lidí. Na seminář Tě samozřejmě pozveme právě v zájmu dialogu. Teď se budeme účastnit demonstrace a navážeme více kontaktů s řadou dalších občanských iniciativ a sdružení. Semináře budu chtít pochopitelně koordinovat se SPaSem, abychom zbytečně neplýtvali energií, které je vždy málo.

Radim Valenčík:Budu rád revidovat svůj názor. Moje výtky v rozboru programu jsou míněny vážně, zatím mě nikdo nepřesvědčil, že nejsou na místě. Nelze stavět nic rozumného na chatrných ideových základech. Moc moci a peněz je obrovská. Bez stoprocentní převahy v oblasti idejí se nic nepodaří.

Zde: https://www.facebook.com/groups/464158020285308/permalink/968421086525663/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář