Před půlnocí 16.4.15: Zase Řecko: zase převrat?

16. duben 2015 | 22.34 |

Bude se stále víc mluvit o Řecku. Něco jsem k tomu napsal ("Řecká krize: Blíží se bod zvratu"):

http://radimvalencik.pise.cz/2242-recka-krize-blizi-se-bod-zvratu.html

Ilona Svihlikova k tomu na FB poznamenala: "Není na to mechanismus, takže by to byla (bude?) improvizace. Jaké mᚠpředstavy?"

Můj názor (dal jsem ho na FB): "Bude to ve chvíli (vystoupení z Eurozóny), kdy to nebude většina lidí čekat. Buď. Nebo se půjde cestou vytloukání klínu klínem: Situace se bude hrotit a připraví se souběh dvou tragických a protismyslných dějů - jednak supertunelování v případě uměle prolongovaného vystoupení či vyloučení Řecka z Eurozóny, jednak - a to myslím vážně - použití standardního "řeckého" scénáře, kterým je fašistický převrat. Tak trochu se mi zdá, že se začalo připravovat to druhé. A musíme na to být připraveni a dát pádnou odpověď."

Taky zajímavé:

"Záhadné plavidlo, které se objevilo ve vodách nedaleko Stockholmu, po němž loni na podzim intenzivně pátralo švédské námořnictvo, ve skutečnosti nebylo ruskou ponorkou, jak se původně předpokládalo. Jednalo se pouze o malou nákladní loď."

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/117984-svedsko-priznava-ruska-ponorka-u-nasich-brehu-nebyla-spletli-jsme-se/

Účelu (pěstování hysterie) posloužilo, že?

Podobně jako – a tady začala eskalace:

Na tiskové konferenci ČSSD 21.8., kterou v přímém přenosu přenášela ČT 24 a kterou si lze stáhnout sdělil L. Zaorálek nesmírně cennou skutečnost, pokud jde o ekonomické sankce:

"Nedovedu si představit, jaké jsme měli alternativy... Byla to opatření vyvolaná situací po pádu letadla... Jednání probíhala ve velmi zvláštní atmosféře po tragédii spojené s pádem letadla..."

Nutno prohlednout celé. Je to od 23 do 24 minuty na:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/283773-prodavejte-jinde-radi-ministerstvo-firmam-kvuli-sankcim/

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1581-cenne-priznani-zaoralka-na-ct-24-nenechte-si-ujit.html

Velvyslanec USA ke studentům: Vstupujete do komplikovaného světa.

Viz: http://www.online.muni.cz/udalosti/5994-velvyslanec-usa-ke-studentum-vstupujete-do-komplikovaneho-sveta#.VTAcwZO_D8Z

K tomu (moje parafráze): "Vstupujete do komplikovaného světa... a my se vám ho pokusíme ještě více zkomplikovat - Jugoslávie, Afgánistán, Írák, Libye, Sýrie, Ukrajina...taky se dočkáte."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře